AK KADINLAR BATI KARADENİZ'İ GEZDİLER

AK KADINLAR BATI KARADENİZ'İ GEZDİLER

Denizli AK Parti Kadın Kolları, yerli malı haftası nedeniyle, Anadolu medeniyetlerini yerinde görmek ve yaşamak amacıyla düzenlediği 2 günlük Batı Karadeniz ve Ankara gezinde düzenledi.

Denizli AK Parti Kadın Kolları tarafından, yerli malı haftası nedeniyle, Anadolu medeniyetlerini yerinde görmek ve yaşamak amacıyla 2 günlük Batı Karadeniz ve Ankara gezisi düzenlendi. AK Parti Kadın Kolları Yönetim üyeleri ve eşleri ile birlikte düzenlenen gezinin ilk durağı Bolu oldu. AK Partili kadınlar ve eşleri, çam ormanları ile çevrili tabii bir göl olan Abant Gölü kenarında yaptıkları kahvaltı sonrası göl kenarında yürüyüş yaptı. AK Parti kafilesi buradan, Fatih Sultan Mehmet’in ilk gördüğü anda, ‘Dünyanın göz bebeği burası mı?’ dediği Amasra’ya geçti. Amasra’dan Dünya Kültür Mirasları arasında yer alan Safranbolu’ya giden AK kadınlar, Kaymakamlar Konağı, Güneş saati, Cincihan, tarihi Safranbolu Evleri ve Arasta çarşısını gezerek tarihi atmosferi birlikte yaşadılar.

“BU GEZİNİN AMACI DOĞAL GÜZELLİKLERİMİZİ YERİNDE GÖRMEKTİR”
Gezi hakkında açıklama yapan AK Parti Denizli Kadın Kolları Başkanı Aynur Akdemir, “Öncelikle bu geziyi düzenlememize vesile olan Hüseyin Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu geziye katılmamızın amacı tarihi kültürümüzü ve medeniyetimizi yerinde görmek, doğal güzelliklerimizi yerinde görmektir. Ayrıca, kadın kolları içerisinde birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, birbirimizi daha iyi tanıyabilmemizdir. Böyle bir gezi bizi mutlu etti. Bu tür gezilerimizi zaman zaman düzenliyorduk. Ama gündemimizin yoğun olmasından dolayı uzun zamandır planladığımız bir geziydi. Böyle bir mevsimde, güzel bir havada Bolu-Abant’ı görmek, Amasra’yı görmek, inşallah bizleri mutlu edecek. Bütün Denizlileri ve diğer halkımızı bu güzellikleri görmeye davet ediyoruz” dedi. DÖNÜŞTE BEŞ TEPE’YE UĞRADILAR
AK Parti kafilesi, Denizli’ye dönüş güzargahında olan Ankara’ya uğramayı ihmal etmedi. Ankara’daki Beş Tepe Camisi’ni ziyaret eden AK Parti kafilesi, burada kılınan akşam namazından sonra Denizli’ye döndüler. 

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211