AK Parti Denizli Kadın Kolları Başkanı, politikaya veda etti

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, yaptığı yazılı yazılı açıklama ile başkanlık görevini bırakacağını duyurdu.

AK Parti Denizli Kadın Kolları Başkanı, politikaya veda etti

AK Parti Denizli’de istifa yaşandı. İl Başkanlığı için yapılan temayül yoklamasında ismi geçen İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Başkan Dalbudak, yaptığı yazılı açıklamasında; “AK Parti Genel merkezimizle yaptığımız istişareler sonucu görevimden, müsaade istemiş bulunmaktayım. 12 Haziran 2011 genel seçimleriyle Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri, Denizlimizin teveccühüyle, çok şerefli bir görev olan; 24. Dönem Denizli Milletvekili olarak ekip arkadaşlarımla Denizlimiz de ve ülkemizde sayısız hizmetlere imza attık. 7 Haziran 2015 seçimlerin de yeniden aday gösterilmemizle birlikte durmadan yorulmadan yollardaydık. Ancak o dönem halkımızın takdirini; ‘Baş göz üstüne’ deyip ‘Nasiptir bu işler’ diyerek, kimseye kırılmadan, yeise kapılmadan, partimizin verdiği her göreve koştuk. Tarih 2 Şubat 2018 olduğunda; Kadın Kolları Genel Başkanım Lütfiye Selva Çam Hanımefendi aradığında, ‘Evet, ailemin bana ihtiyacı var’ deyip, hiçbir şekilde kapris, kompleks yapmadan seve seve, AK Parti Denizli Kadın Teşkilatımızın başına geçtik. 2018 Genel, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde; belki her hatırladığımda gözlerim yaşaracak, sayısız hikaye, sayısız çalışmayla, Denizlimizin yiğit, Denizlimizin AK kadınlarıyla, hamd olsun başarıyla neticelendirdik. Hep birlikte güzel işler yaptık. Bu bir ekip işidir. Kadın kollarında görev alan, gönüllü çalışan, bize inanıp oy veren herkese, her gönüle teşekkürü borç bilirim” dedi.

“ŞİMDİ BAYRAK DEĞİŞİMİ VAKTİ"

“Şimdi bayrak değişimi vakti” diyen Başkan Dalbudak; şunları aktardı: “Kadınlar siyasette yer almalı deyip, taş koyan değil; deneyimi, tecrübesi, dava ehli çerçevesinde, meclis üyelikleri de dahil olmak üzere bir çok kadınımızı önemli karar mercilerine taşıdık. İnşallah bu yiğit kadınları daha güzel görevlerde göreceğiz. Bu benim siyasette en büyük gururum olacak. Hedefimiz siyasete kadının elinin daha fazla değmesidir. Öncelikle beni Denizli Milletvekilliğine, kadın kolları başkanlığına layık gören dünya liderimiz, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Kadın Kolları Genel Başkanımız Lütfiye Selva Çam’a, Koordinatör vekilimiz Jülide İskenderoğlu’na, Önceki dönem Ekonomi Bakanımız, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Değerli büyüğüm, ağabeyim Nihat Zeybekci’ye, birlikte çalışmaktan onur duyduğum değerli insan İl Başkanımız Necip Filiz’e, Grup Başkan Vekilimiz Cahit Özkan’a, Milletvekillerimiz Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a, siyasetin o yoğun, o zor görevlerinde her zaman destekçim, değerli eşim A. Sefa Dalbudak’a, evlatlarıma ve en büyük teşekkür ederim. Beni affetsinler, isimlerini tek tek sayamayacağım, çok ama çok değerli Denizlimizin AK Kadınları’ndan helallik isterim. Bile isteye kimsenin kalbini kırmam ancak varsa kalbini kırdığım ve tüm teşkilat mensubu kardeşlerimden haklarını helal etmelerini istiyorum. Benim yoktur ancak varsa da ebeden helali hoş olsun. Siyaset hizmet etme sanatıdır. Bu sanatın sanatçısı olabilene ne mutlu. Bu dava asla sahipsiz kalmaz maddi manevi partimin her daim yanında olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Denizlimizin ve ülkemizin gelişmesi ve daha ileri gitmesi için davaya tuğlalar koymaya devam edeceğim. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde inandığımız yolda, bu kutlu dava yolunda bundan önce olduğu gibi bundan sonrada canla başla çalışıp, son nefesime kadar sizlerle birlikte olacağım. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER