AK Parti Denizli’de ilçe kongrelerine kaldığı yerden devam

Mart ayı başında 5 ilçede kongresini gerçekleştiren AK Parti Denizli, yeni tip korona virüs (Kovid-19) nedeniyle kongre sürecini askıya almıştı. Geri kalan 14 ilçedeki kongre süreci 5 Eylül itibarıyla yeniden başlıyor.

AK Parti Denizli’de ilçe kongrelerine kaldığı yerden devam

AK Parti Denizli Teşkilatı, geçtiğimiz mart ayı başlarında ilçe kongre sürecini başlatmış; Babadağ, Buldan, Sarayköy, Çal ve Güney’de kongrelerini gerçekleştirmişti. Babadağ’da Suat Kaçamaz, Buldan’da Naci Çamuk, Sarayköy’de Volkan Gezen, Çal’da Yüksel Yılmaz ve Güney’de Süleyman Tombal başkanlık görevine getirilmişti. 5 ilçede tamamlanan ilçelerdeki kongre süreci, yeni tip korona virüsün Türkiye’de de görülmesiyle alınan önlemlerle birlikte ara verilmişti. Yaklaşık 6 ay verilen aranın ardından AK Parti’nin ilçe kongre süreci yeniden başlıyor. 5 Eylül’de Bozkurt’tan başlayacak kongre sürecine ilişkin DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ve Kudret Çelebioğlu tarafından hazırlanıp sunulan ‘Ajanda’ programında açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Necip Filiz; “7’nci olağan kongre süreçlerimizi, Babadağ, Güney, Sarayköy, Çal ve Buldan ilçelerimizde tamamlamıştık. Şimdi geri kalan 14 ilçemizin kongrelerini yapacağız. Tabii pandemi sebebiyle genel merkez teşkilat başkanlığının bir planlaması oldu. ‘Pandemi sonucunda hiç korona virüs vakası görülmeyen ilçelerde kongrelerimizi yapabilir miyiz?’ gibi bir ara çalışmamız oldu ama bu çalışma sonuçlandırılamadı” dedi.

KONGRELER AÇIK ALANDA YAPILACAK

Kongre sürecinde korona önlemlerinin hat safhada olduğuna dikkat çeken Başkan Filiz, şunları aktardı: “Tüm kongrelerimizin yerlerini belirlerken açık alanlarda olmasına özen gösteriyoruz. Arkadaşlarım sağ olsun geçen hafta boyunca il yönetimindeki ilçe koordinatörlerimiz, tanıtım medya başkanımız, teşkilat başkanımız bu ilçelere gittiler ve beni oradan görüntülü arayarak kongre yapmak istediğimiz alanlara baktık. Oradaki planlamamızı tamamladık. Tüm kongrelerimizin girişinde dezenfektan maske kolonya verip ateş ölçeceğimiz bir bölüm olacak, oradan kongremize giriş yapacaklar. Kongrelerdeki sandalyelerimizin arası 1’er metre aralıklı olacak. 400 delegemiz için ayrılmış yerler böyle planlanıyor. Sahnemizde divan kurulu ve görsellerimiz olacak oradaki konuşmaları da sayın milletvekillerimiz, partimizin katılacak genel başkan yardımcıları, büyükşehir belediye başkanımız, ilçe teşkilatı, il teşkilatı, kadın ve gençlik kollarıyla o coşkuyu yine hep birlikte yaşayacağız. Oradan mesajlarımızı teşkilatımıza vereceğiz. İnşallah kongrelerimizi coşkuyla 5 Eylül’den başlayarak devam ettireceğiz. Biz ilçe başkanlarımızı yetkilendirmiş ve ilçe yönetimlerine de yetkiler vermiştik. Bu süreç içinde ilçe yönetimlerinde yetkili olup, tam anlamıyla görevini ifa edemeyen yönetim kurulu üyelerimiz olursa, onlarda bir takım değişiklikler yapacağız. Böylelikle de Allah’ın izniyle inşallah kongre takvimimiz tam gaz devam edecek.”

BAŞKAN FİLİZ, İL KONGRESİ’NDE YENİDEN ADAY MI?

Yeniden aday olma konusunda da konuşan Başkan Filiz, “Daha önce Şahin Tin vekilimizin yönetiminde görev almıştım. Onun öncesinde 30 Mart’ta Merkezefendi Belediye Meclis Üyesi’ydim. İl Başkanı olunca o görevimden istifa ettim. Sonra il başkanlığı görevi tevdi edildi. Bu görev, benim ömrü hayatımda yaptığım haz duyduğum milletimize ve halkımıza hizmet yönünde bana verilmiş en önemli en şerefli görev. O yüzden bu görevi bana tevdi edenler başta Sayın Cumhurbaşkanımız, bu göreve bizi layık görüp öneren Denizli’deki büyüklerimiz, sayın bakanımız milletvekillerimiz bütün belediye başkanımız büyükşehir belediye başkanımızla beraber çalışıyoruz. Onlarla başladık biz bu yola, elbette ki bu yol kutlu bir yol ve bu yolda rabbim hizmet etmeyi bizlere nasip etti. Benim için çok değerli. Bizler bu yolun yolcusuyuz. Bize derlerse ‘bugün sana burada ihtiyaç var’ buradayız, ‘yarın şurada ihtiyaç var’, oradayız. Burada takdir başta sayın cumhurbaşkanımızın, teşkilat başkanlarımızın ve Denizli’deki büyüklerimizindir. Çünkü onlarla birlikte biz bu yolu yürüyoruz. Bizler eğer faydalı olabileceksek, zaten devam etmeliyiz. Bu koltuklar sadece meşgul edilecek koltuklar değildir. Böyle bir mücadeleden geçerken, cumhurbaşkanımız böyle bir mücadele verirken dünya karşısında biz de üzerimize düşeni yapmakla mükellefiz. ‘Biz’ derken bütün teşkilatlar olarak. Bu görevi istemeyen bir kişi bile yoktur. Bu bizim şahsi isteğimizle değil partimizin uygun görmesiyle gerçekleşir” diye konuştu.

AK PARTİ’NİN İLÇE KONGRE TARİHLERİ

Ak Parti Denizli Teşkilatı’nca yapılacak olan ilçe kongreleri ve tarihleri, şu şekilde:

Bozkurt: 5 Eylül Cumartesi Günü Saat 11.00, Veziroğlu Düğün Salonu

Çardak: 5 Eylül Cumartesi Günü Saat 13.00, pazar yeri

Honaz: 5 Eylül Cumartesi Günü Saat 16.00, Atatürk İlköğretim Okulu

Çameli: 6 Eylül Pazar Günü Saat 11.00, Belediye Önü Park yeri

Acıpayam: 6 Eylül Pazar Günü Saat 14.00, Salih Tanyeri Parkı

Serinhisar: 6 Eylül Pazar Günü Saat 16.00, pazar yeri

Tavas: 12 Eylül Cumartesi Günü Saat 11.00, pazar yeri

Kale: 12 Eylül Cumartesi Günü Saat 14.00, belediye önü

Beyağaç: 12 Eylül Cumartesi Günü Saat 15.00, Cumhuriyet Mahallesi Haney Evler

Baklan: 13 Eylül Pazar Günü Saat 11.00, belediye önü

Çivril: 13 Eylül Pazar Günü Saat 14.00, kapalı Pazar yeri

Bekilli: 13 Eylül Pazar Günü Saat 17.00, kapalı Pazar yeri

Pamukkale: 19 Eylül Cumartesi Günü Saat 14.00 Açık Hava tiyatrosu

Merkezefendi: 20 Eylül Pazar Günü Saat 14.00 Açık Hava tiyatrosu

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER