“AK PARTİ, GÜNÜMÜZÜN KUVAYİ MİLLİYESİ GİBİ HAREKET EDECEKTİR”

AK Parti’nin 17’nci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, “Düşmanın adını mertçe cesurca söylemek lazım. Bu düşmanın adı; ABD'dir. AK Parti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde günümüzün Kuvayı Milliye teşkilatı gibi hareket edecektir" dedi.

Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, Ak Partinin 17.kuruluş yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Millete hizmet için yola çıkan AK Parti'nin artık ülke savunmasına geçtiğinin altına çizen Başkan Güven; “Öncelikle kuruluşunun 17.yılında AK Parti Tam Bağımsızlık yolunda Türkiye için dönüm noktasıdır, çıkış yoludur. Türkiye, 1919 öncesi savaş koşullarıyla karşı karşıyadır. Parti; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ABD saldırılarına karşı direnmektedir. Artık savaş koşullarında görevimizi yapmaktayız. 100 yılda bir ortaya çıkan bir sürecin tam ortasındayız. Artık düşmanın adını belirlemek gerekmektedir. Bugün Mehmetçik’e kurşun sıkanlara kim silahlandırıyorsa; düşman olan odur. Kim FETÖ'yu, İŞİD'i üzerimize salıyorsa düşman olan odur, kim Türkiye'nin ekonomisini hedef alıyorsa düşman olan odur. Bu düşmanın adını mertçe cesurca söylemek lazım. Bu düşmanın adı; ABD'dir. AK Parti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde günümüzün Kuvayı Milliye teşkilatı gibi hareket edecektir" dedi.

“BU MİLLET ESKİ VE DUALI BİR MİLLETTİR”
Şu anda Türkiye’ye yönelik saldırı olduğunun altını çizen Başkan Güven; “Türk devletine, Türk Milletine saldırıyorlar. Fakat bu millet eski ve dualı bir millettir. Baskılara ve tehditlere boyun eğmeyecektir. Topkapı sarayındaki çeşme bile ABD tarihinden daha eskidir. Tarihe kahramanlıklarıyla anılan bir millet yine tarih yazacaktır. ABD Vietnam'da yenilmiştir. Suriye'de yenilmiştir. Ukrayna'da yenilmiştir. Bize büyük diye tanıtılan ABD budur. Türkiye'de de yenilecektir. Her zaman yanında ve destekçisi olduğumuz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde İnşallah ecdadımızın Kuvayı Milliye ruhu ile yeneceğiz "dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2018, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER