'AK PARTİ İCRAATLARIYLA DENİZLİLİ ÇİFTÇİLERİN YÜZÜ GÜLDÜ'

'AK PARTİ İCRAATLARIYLA DENİZLİLİ ÇİFTÇİLERİN YÜZÜ GÜLDÜ'

Denizli’ye son 15 yılda 3 milyar TL’lik orman ve su işleri yatırımı yaptıklarının altını çizen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; inşa edilen sulama tesisleriyle 828 bin dekar zirai arazinin sulamaya açıldığını belirterek, “AK Parti icraatlarıyla Denizlili çiftçilerin yüzü güldü. Bu sayede yılda 911 milyon TL ilave zirai gelir artışı sağladık” dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; orman ve su işleri konusunda Denizli’de yapılan yatırımlar hakkında basın açıklamasında bulundu.  Denizli’deki yeşil alanları artırmanın çok önemsediklerine işaret eden Bakan Zeybekci, Denizli Belediye Başkanlığı döneminden bu yana bu konuda önemli faaliyetlere imza attıklarını ifade etti. Memleketinin verimli topraklarını AK Parti döneminde suyla kavuşturduklarının altını çizen Zeybekci, “Denizlimize Son 15 yılda 3 milyar TL’lik orman ve su işleri yatırımı yaptık. Aynı süre zarfında inşa ettiğimiz sulama tesisleriyle 828 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. AK Parti icraatlarıyla Denizlili çiftçilerin yüzü güldü. Bu sayede yılda 911 milyon TL ilave zirai gelir artışı sağladık” dedi.

“14 YILDA 119 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU”
Denizli’yi daha yeşil, daha yaşanılır kılmayı hedeflediklerini belirten Bakan Zeybekci; sözlerini şöyle sürdürdü: “Denizlimizin ormanlık alanı yaklaşık 6 milyon dekardır. Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında 2003-2017 yılları arasında 1 milyon 167 bin 600 dekar arazide çalışma yapılarak 119 milyon fidan toprakla buluşturuldu. Tabi amacımız bunu daha da artırmak. Hedefimiz rahat nefes alan bir Denizli.”

“104 BİN 680 DEKAR ARAZİYİ TAŞKIN ZARARLARINDAN KORUDUK”
Taşkın koruma tesisleriyle Denizli halkını ve toprağını koruduklarının altını çizen Bakan Zeybekci, “Son 15 yılda Denizli ve ilçelerinde inşa ettiğimiz 81 adet taşkın koruma tesisi ile 90 meskun mahal ile 104 bin 680 dekar araziyi taşkın zararlarından koruduk” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER