“AK Parti iktidarları döneminde engellilere büyük reformlar yapıldı”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımlayan AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, partisinin iktidarları döneminde engelliler için büyük reformların yapıldığını, birçok alanda pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirtti.

“AK Parti iktidarları döneminde engellilere büyük reformlar yapıldı”

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti iktidarları döneminde engelliler için büyük reformların yapıldığını ifade eden Başkan Güngör, birçok alanda pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirtti.

Engelliler için bugüne kadar AK Parti olarak birçok alanda ilklere imza attıklarını ifade eden Başkan Güngör, “Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biridir. Tüm zorluklara rağmen spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına varana dek, her alanda önemli başarılara imza atan engellilerin verdikleri mücadeleler gerçekten takdire şayandır. Bizler sadece onların engellerini bir nebze de olsa unutturmak, onların hayat standartlarını yükseltmek için AK Parti olarak çalışmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda pozitif ayrımcılık olarak nitelendirilebilecek bir yaklaşımla anayasamıza ve yasalarımıza girmiş; evde bakım ücreti, çalışamayacak durumda bulunan veya iş bulamayan engelli vatandaşlarımıza bağlanan aylıkların dikkate değer bir düzeye yükseltilmesi sağlanmıştır. Toplumumuzda engellilik kavramına olan duyarlılığın yükseltilmesi amacıyla düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyor, tüm vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER