Ak Parti ve MHP’den ‘Portakal’ açıklaması

Merkezefendi Belediyesi’nin 11 Ocak Cumartesi günü, gazeteci, yazar, FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal’ı konuk edeceği programa AK Parti ve MHP’den tepki geldi. Merkezefendi Belediyesi AK Parti Meclis üyesi Yavuz Aki ve Merkezefendi MHP meclis üyesi Fırat Dağdeviren düzenlediği basın toplantısında Merkezefendi Belediyesi ve Fatih Portakal’ı eleştirdi.

Ak Parti ve MHP’den ‘Portakal’ açıklaması

Merkezefendi Belediyesi etkinlikleri kapsamında 11 Ocak Cumartesi günü gazeteci, yazar, FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal’ı ağırlayacak. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde yapılacak programda Fatih Portakal ‘Türkiye’de Neler Oluyor’ adlı söyleşiyle Denizlilerle bir araya gelecek.

Yapılacak olan programa Merkezefendi Belediyesi AK Parti Meclis üyesi Yavuz Aki ve Merkezefendi MHP Meclis üyesi Fırat Dağdeviren düzenlediği basın toplantısıyla eleştiride bulundu.

Merkezefendi Belediyesi AK Parti Meclis üyesi Yavuz Aki yaptığı konuşmada; “31 Mart yerel seçimlerinden sonra Merkezefendi ’de yönetime gelen CHP, belediye bütçesi ile kahraman ordumuza işgalci diyen ülkemizin Libya ile yaptığı anlaşmadan sonra ise emperyalist ve sömürgeci benzetmesi yapan Amerika’nın kanalı FOX TV sunucusunu ilçemize getiriyor. Söz konusu anlaşma ile Türkiye başkalarının değil, kendi öz kaynaklarının peşindedir. Biz hemşerilerimizin söyleşilerle buluşmasına karşı değiliz biz sınırlarımız dışında yaşanan konjonktürel olaylarda devletimizin ve milletimizin yanında tavır almayanların ilçemize bir söyleşiye getirilmesine karşıyız” dedi.

Birlik ve beraberliğe son derece ihtiyacımız olan bugünlerde birlik ve beraberlik karşıtı bir ismin Denizli’ye gelmesinin doğru olmadığına dikkat çeken Merkezefendi MHP meclis üyesi Fırat Dağdeviren; “Böyle bir ismin belediye bütçesinde getirilmesi doğru değil. Fatih Portakal’ın getirilmesi yanlış bir karar. Belediyemizin bu programı iptal etmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211