“Ak Parti’de belediyecilik, üst noktaya geldi”

DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ‘Güne Bakış’ programının konuğu olan AK Parti İl Başkanı Necip Filiz; “AK Parti’de belediyecilik ve dava bilinci öyle üst noktaya geldi. Bunun en önemli örneği; Binali Yıldırım’dır” dedi.

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programının konuğu oldu. 31 Mart Yerel Seçimleri sürecini değerlendiren Başkan Filiz; “AK Parti’de belediyecilik ve dava bilinci öyle üst noktaya geldi. Bunun en önemli örneği; Binali Yıldırım’dır. Türkiye’de Meclis Başkanlığı gibi şerefli bir göreve gelmiş birisinin belediye başkan adaylığına canı gönülden ‘tamam’ deyip; sokaklarda çıkması bu başka siyasi bir partide asla göremeyeceğimiz bir davranıştır. Şimdi Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci, 2 aydır İzmir’i karış karış geziyor. Çok da güzel bir kampanya yürütüyor. Daha ana muhalefet partisi; ‘biz 2 aydır daha aday belirleyemedik. Onlar çalışma yapıyorlar’ diye öz eleştiri yapıyor. Şimdi Sayın Bakanımız Ekonomi Bakanlığı yaptığı dönemlerde Türkiye’nin en büyük büyümelerini gerçekleştirmiş. Yüzde 11’lik 3’üncü çeyrek büyümesini gerçekleştirmiş, Son Ekonomi Bakanımız’dır. Sonra Cumhurbaşkanımız; ‘İzmir Belediye Başkan Adayı sen olacaksın’ diyor ve kabul ediyor. AK Parti’de dava bilinci, yol arkadaşlığı böyle.

“MECLİS ÜYELİĞİ, SON DERECE ÖNEMLİ ROL ALACAK”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un ‘yerel seçimlerde meclis üyeliği listesi Önemlidir’ sözünü hatırlatan Başkan Filiz, şunları kaydetti: “Ben de aynı görüşteyim. Çünkü meclis üyeliği, bu süreçte belediye başkanlarımızın yanında orada bütün ilçenin her mahallesine ulaşma, her kesimine dokunma noktasında son derece önemli rol alacak. Şuanda genel merkezin bu konuyla ilgili bize tam tebliğ ettiği bir şey yok. Ama liderlerin konuşmalarına bakacak olursak Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli’nin Antalya’daki il başkanları toplantısında kendi teşkilatına yönelik televizyonlardan izlediğimiz şu söylemi vardı. ‘Rehavete kapılmayın çalışmanıza devam edin. Her ne kadar ittifak olsa da kendi meclis encümen üyelerimizle bu seçime gireceğiz. Her ilde, ilçede bu sebeple çalışmanıza devam edin’ dedi. Bize de tek bir ortak meclis üyesi listesiyle girileceği yönünde genel merkezden beyan veya talimat gelmedi. Ama şahsi olarak, kişisel baktığımızda ortak meclis üyesi listesi hazırlamanın mutlaka teşkilatlarımızın birlikteliği, oradaki yürüyüşün uyumlu olması açısından değerli olduğunu bir alternatif olması açısından değerlendirildiğini düşünüyorum.”

ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER