AK PARTİ'DE BU SEÇİMDE 'FETÖ-VETO' DENKLEMİ KESİN PARALEL KURULUR

AK PARTİ'DE BU SEÇİMDE 'FETÖ-VETO'  DENKLEMİ KESİN PARALEL KURULUR

18 Mart Pazar günü Kurultay gerçekleştiren MHP’de şimdi gözler 2019 seçimlerine çevrilirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi kurultaydan bir gün önce Denizlili bir heyet ziyaret etti. Bahçeli’yi ziyaret eden heyette kimler vardı, MHP lideri Denizli’den gelen ziyaretçilerini nasıl karşıladı?

Evet, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi Denizli’den eski MHP Denizli Milletvekili Ali Keskin, Salih Keskin, Ayşe Keskin, Ali Kocabay ve eski MHP yöneticilerinden Öztürk Taştan makamında ziyaret etti. 25-11-2016 tarihinde MHP’den çıkarılmasına rağmen; “Ben doğuştan ülkücü ve MHP’liyim, ne olursa olsun bu değişmeyecektir” diyen ülkücü işadamı Öztürk Taştan; MHP Denizli eski Milletvekili Ali Keskin ile birlikte MHP Genel Merkezi önünde birlikte fotoğraf çektirdi. Makamında MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin elini öpmeyi ihmal etmedi.

MERKEZ YÜRÜTME KURULU’NDA İKİ DENİZLİLİ
Milliyetçi Hareket Partisi’nin 18 Mart’taki büyük kurultayında Merkez Yürütme Kurulu’na Denizli’den iki isim girdi. Milletvekili Emin Haluk Ayhan ile genç Avukat Gülay Özcan MYK’ya seçildi. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılan ve Dr. Devlet Bahçeli’nin genel başkan tek adaylığında gidilen 12. Olağan Büyük Kurulu’nda Denizlili isimler Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan 5. sıradan Avukat Gülay Özcan ise 31. sıradan Merkez Yönetim Kuruluna seçildi. MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk ise kurultay öncesi ve sonrası sürekli Ankara’daydı, partisini ve Genel Başkan Yardımcısı Ayhan’ı yalnız bırakmadı.

EMİN HALUK AYHAN; YİNE VE YENİDEN MHP’NİN A TAKIMI’NDA
Öte yandan MHP’nin A Takımı da belli oldu. 18 Mart’ta gerçekleştirilen 12. Olağan Büyük Kurultay’da MYK’ye seçilen isimler arasından MHP’nin 15 kişilik Başkanlık Divanı oluşturuldu. Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan A Takımı’ndaki yerini ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini korudu.

AK PARTİ’DE BU SEÇİMDE “FETÖ-VETO”  DENKLEMİ  KESİN PARALEL KURULUR..
Denizli’de AK Partili 16 Belediye Başkanı var. (Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan dışında 15 başkan) Ve bu başkanlar Mart 2014 tarihinden bu yana önemli yetkilerle ilçelerini yönetiyorlar. Son 4-5 gündür yazıp çiziyoruz.. Ve sorular soruyoruz.. “Denizli’de AK Partili bazı ilçe belediye başkanlarına 2019 yerel seçimlerinde kesin ‘FETÖ Vetosu’ geleceği ve buna bağlı olarak Denizli AK Parti’de başkan aday profilinin önemli ölçüde değişeceği iddia edildi. FETÖ gözaltısı veya soruşturması yaşamayan, haklarında hiç dava açılmayan ve bu soruşturmalarda hiç tutuklanmayan, ancak Denizli’deki FETÖ Davalarında, mahkemelerde isimleri sık sık geçen ve kamuoyunda bir dönem ‘Bunlar FETÖ’ne çok yakın isimlerdi’ diye telaffuz edilen bazı ilçe belediye başkanlarının AK Parti’den aday gösterilme şanslarının kalmadığı öne sürüldü.. Denizli’de hangi belediye başkanlarının 2019 yerel seçimlerinde bir kez daha aday gösterilme şansları kalmadı? Denizli’de AK Partili ilçe belediye başkanları arasında yeniden aday olmayı düşünmeyen ve ümidini yitiren isim veya isimler var mı?..”  Aslında bu soruların yanıtları AK Parti Genel Merkezi’nin ve teşkilatlarının yetkili organlarında çoktan verilmiş durumda.. Partisinden “her türlü olumsuzluğu, allengirli işleri ve ilişkileri, paralel duruşları, kumpas, komplo ve senaryoları ve hatta darbe girişimlerini” örgütleyen bir çete yapılanmasını tamamen temizlemek isteyen siyasi iradede bu soruların yanıtları. Peki, Denizli’deki 15 AK Partili ilçe belediye başkanının tamamı Mart 2019’da yeniden belediye başkan adayı gösterilir mi sizce? Bu yorumu “3-4 başkan topun ağzında” değerlendirmesi yapıp kadük hale getirmemek de gerekli. Bizce AK Parti’de 2019 seçimlerinde ADAYLAR belirlenirken “Fetö-Veto” denklemi paralel kurulacak ve uygulanacaktır. Ne diyelim? Bekleyip göreceğiz.. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER