Ak Parti’den muhteşem ‘İl Danışma Meclisi Toplantısı’

AK Parti Denizli İl Danışma Meclisi Toplantısı, büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Ak Parti’den muhteşem ‘İl Danışma Meclisi Toplantısı’

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya; başta Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci olmak üzere; AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti Meclis Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediyesi Başkanı Avni Örki, Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Akbulut, Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, Önceki Dönem Milletvekilleri; Mehmet Yüksel ile Mehmet Salih Erdoğan, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Birlik ve beraberlik vurgusu yapılan İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda gerek merkezden gerekse ilçelerden gelen davetlilerin yoğunluğu ile toplantı boyunca konuşmacılara gösterdikleri ilgi ve destek dikkat çekti. Toplantıda; protokol konuşmaları, sık sık tezahüratlar, şiir ve şarkılarla kesildi.

“KİŞİSEL HESAPLARIN AK PARTİ’DE YERİ YOKTUR”

Toplantı’nın Açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Necip Filiz; “2019 yılının son günlerine doğru hızla yaklaştığımız şu günlerde 2023 hedeflerine doğru giderken ‘Birlik, Dirlik ve Kardeşlik için Yeniden Yollara Düşme Vakti’ dedik. Siz dava arkadaşlarımızla bir il danışma toplantımızda daha şükürler olsun tekrar bir araya geldik. Bir araya geldiğimizde her zaman güzellikler ortaya çıktı ve bundan sonra da güzelliklerin devamını Allah nasip etsin. Bizim en büyük özelliğimiz, gönül bağıyla birbirimize bağlı olmamızdır. Birlik ve bütünlüğü her şeyin üzerinde tutmamızdır. Kişisel hesapların, sen- ben çekişmelerinin AK Parti’de yeri yoktur, olmamalıdır. Herkes milletimizin omuzlarımıza yüklediği kutsal emanetin aynı derecede sahibidir, sorumlusudur, takipçisidir. Mahalle başkanlarımızdan başlayarak, ilçe teşkilatlarımıza, il teşkilatlarımıza, genel merkez organlarımıza, belediye meclislerimize, Türkiye Büyük Millet Meclisi Grubumuza kadar AK Parti’nin hücrelerini oluşturan birimlerde görev alan herkes bu ekibin vazgeçilmez bir parçasıdır” dedi.

“BÜYÜK DAVALAR, BÜYÜK ADAMLARLA YÜRÜR”

AK Parti’nin davasının büyük olduğunu vurgulayan Başkan Filiz; “Onun büyüklüğü karşısında bizim adımızın, sanımızın, unvanlarımızın, mevkilerimizin hiçbir önemi yoktur. Dahası; davası olmak, çoğu zaman bir şeylere sahip olmaktan ziyade, bir şeylerden feragat etmeye tekabül eder. İnsanların hayatta değişik öncelikleri vardır. AK Parti’ye gönül verenler için, birinci öncelik bu ülke ve bu millet için sahip olduğu ideallerdir. Türkiye’nin dava adamlarına ihtiyacı vardır. Dava adamları şunu çok iyi bilirler ki; aslı olan davamızdır. Büyük davalar, büyük adamlarla yürür. Büyük davalar, fedakâr ruhlu, ahlaklı, erdemli insanların omuzlarında kemale ulaşır. Bizler siyaseti bir rant, makam veya koltuk olarak görmüyoruz. Siyasetin sığınacağı tek liman ahlaktır. Ahlaktan yoksun bir siyaset; vatana da millete de hiçbir yarar sağlamaz. Aksine kaybettirir. Siyaset; ‘bana ne verecek değil, ben topluma ne vereceğim’ demektir” diye konuştu.

“AK PARTİ SİYASETİ, TERBİYE VE RUH SİYASETİDİR”

Toplantıda partililere seslenen Başkan Filiz, “AK Partili insan, her şeyden önce bir hizmet insanıdır. İhtiyaç sahibi herkese gücü yettiğince yardımcı olur. Aç olanı doyurmayı, çıplağı giydirmeyi, bilmeyene öğretmeyi, mazlumu korumayı, zalimin zulmüne mani olmayı, herkese hayır öğütte bulunmayı bir insanlık görevi bilir ve gereğince hareket ederek bu doğrultuda hizmet eder. Modern insanın yakasına yapışmış en büyük hastalıklardan biridir kibir. Hep kendini üstün görme, çok önemli sanma, hep insanlardan farklı ve özel görme bir hastalık gibi insanların ruhunu kemirir. AK Parti siyaseti, her şeyden önce bir terbiye ve ruh siyasetidir. Bu terbiyede tevazu vardır. Bu terbiyede milletin içinde, milletin bir ferdi olduğunu asla unutmadan ve bu milleti millet yapan manevi dinamiklere bağlı kalarak, siyaseti bir ahlak ve irfan zemininde yürütmek vardır. Bu terbiyede mevki ve makamların sahte pırıltılarına karşı inancın, tevazunun ve ahlakın donanımı vardır. Bu terbiyede lükse, israfa, gösterişe, şımarıklığa ve kibre itiraz edip, paylaşmada, kardeşlikte, yardımlaşma ve dayanışmada yarış vardır. AK Partili kardeşim, hiçbir zaman kendini partisinin önüne koymaz. Kendini partisinden önemli görmez. Bu millet kendisi için değil, kendisi bu millet için vardır. Kendi egosunun zindanına mahkum olup kalanlar, özgürlük şarkıları söyleyemezler. AK Partide siyaset yapanlar, başarılar karşısında şımarmaz” dedi.

“KENDİMİZİ ZİNDE VE DİNÇ TUTMALIYIZ”

“Bizler seçilmiş insanlarız, görevlerimizin hakkını vermek zorundayız” diyen Başkan Filiz, şunları aktardı: “Danışma Meclisleri çok önemli. Çünkü bir aylık çalışmaları belirliyor. Teşkilat mensuplarının bilgilenmesini sağlıyor. Aynı zamanda fark etmeden eğitim vazifesi de görüyor. Danışma Meclisleri teşkilatların kendini sorgulama ve müzakere etme yerleridir. Teşkilatlar kendi iç dinamiklerini bu toplantılar sayesinde daha net görebilir ve sorgulayabilir. Teşkilat içi iletişimimiz çok güzel bir noktada olması gerekiyor. Mahallelerden ilçeye, ilçelerden ile oradan da merkeze ulaşan sağlıklı bir ağ olmalı ki Böylece tüm meseleler iletilip çözülme imkanına sahip olsun. Siyaset anlayışımız olan samimiyet ve disiplinden asla taviz vermemeliyiz. Bu iletişim ve samimiyetimizin artarak devam etmesini diliyorum. Siyaset; uzun soluklu bir maratondur. Teşkilat olarak kendimizi zinde ve dinç tutmalıyız. Yarınlarımıza daha güzel bir Denizli, daha güzel bir Türkiye bırakabilmek için daha çok çalışmalıyız. AK Parti’de makamların, mevkilerin önemi yoktur. Önemli olan bu gök kubbede yarınlara hoş bir sada bırakabilmektir. AK partili olmak demek: değişime cesaret edebilmek ve değiştirebilmek demektir. Bu ruh, Türkiye’ye yeni bir ufuk, Türk halkına ise yeni bir umut kazandırmıştır. Türkiye’nin mührü sizlerin desteği, Sayın Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gayretli çalışmalarıyla dünyaya vurulmuştur. Dürüstlüğün, samimiyetin, verdiği sözü namus sözü bilen böyle bir liderin neferleri olmaktan da onur duyuyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER