AK PARTİ'Lİ HASAN OYMAK: 'MİLLİ GÖRÜŞCÜYÜM'

AK PARTİ'Lİ HASAN OYMAK: 'MİLLİ GÖRÜŞCÜYÜM'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programında gündemi değerlendiren AK Parti Denizli Milletvekili Adayı Av. Hasan Oymak, eski Refah Partisi ve devamındaki siyasi hareketlerin içinden geldiğini ifade etti. 
Necmettin Erbakan’ın öğrencisi olduğunu ve avukatlığını yaptığını kaydeden Oymak, Atasoy’un “Milli Görüş’ün içerisinden geliyorsunuz diyebilir miyiz?” sorusuna, “Evet, diyebiliriz tabii” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Adayı Hasan Oymak, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programının konuğu oldu. Programda gündemi ve 24 Haziran seçimlerini değerlendiren Oymak, 24 Haziran seçimleri çalışmaları kapsamında halkla bir araya gelerek; dilek ve taleplerini dinlediklerini söyledi ve halktan büyük teveccüh gördüklerini kaydetti. Ayrıca programda çok çarpıcı bir açıklamada da bulunan Oymak, eski Refah Partisi ve devamındaki siyasi hareketlerin içinden geldiğini ifade ederek, Necmettin Erbakan’ın öğrencisi olduğunu ve avukatlığını yaptığını kaydetti. İrfan Atasoy’un “Milli Görüş’ün içerisinden geliyorsunuz diyebilir miyiz?” sorusuna, “Evet, diyebiliriz tabii” dedi ve ekledi: “Milli Görüş, döneme, zamana ve kişilere göre değişen bir fikir değildir. Ama bir yenilenme ve bir gelişme mutlaka olacaktır. Millilik vasfı zaten değişmesi mümkün olan bir şey değildir. Ne söylenebilir bilemiyorum ama şu anda Saadet Partisi bugün itibariyle o çizgide değil. Necmettin Erbakan’ın söylediklerini yapmıyorlar. Aynı yolda olduklarını düşünmüyorum. İsmen belki aynı duruyorlar ama içi aynı değil, ruhu aynı değil.” 
 

İRFAN ATASOY  

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER