AK PARTİLİ ÖZKAN, MHP'Lİ BİRTÜRK'Ü ZİYARET ETTİ

AK PARTİLİ ÖZKAN, MHP'Lİ BİRTÜRK'Ü ZİYARET ETTİ

Başkent Ankara’da 2019'daki "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" için aylardır konuşulan "AK Parti-MHP ittifakı"na (Cumhur ittifakı) ilişkin liderler seviyesindeki ilk somut adım atıldı. Liderler seviyesinde atılan adımların ardından yerel seviyede de ilk adım atılarak; AK Parti MKYK Üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

Başkent Ankara’da 2019'daki "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" için aylardır konuşulan "AK Parti-MHP ittifakı"na (Cumhur ittifakı) ilişkin liderler seviyesindeki ilk somut adım atıldı. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğanı ziyaret etti. ‘Cumhur İttifakı’nda liderler seviyesinde atılan adımların ardından bir adım da Denizli’den geldi. AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

“AKP-MHP BİRLİKTELİĞİ MİLLİ MUTABAKAT OLARAK GÖRÜLMELİ”
“Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilişkisini milli mutabakat olarak bakmanın doğru olduğunu düşünüyorum” diyen Cahit Özkan, “ Türkiye geçmişte çok acı ve ağır bedeller ödedi. O dönemlerde içimizde tefrikanın olduğu zamanlarda ihanet ve düşmanlıklar zafere ulaşıyor. Ülkemiz ekonomik, sosyal, siyasi ve diplomatik olarak büyük kayıplara uğruyor. Ama ne zaman milli beraberliğe ve mutabakata sahip çıktık o zaman milletimiz refaha kavuşuyor. Ülkemiz, devletimiz ve milletimiz çok güçlü noktalara ulaşıyor. İnşallah Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin tarihimizde yaşanan acı tecrübeleri dikkate alarak ecdadımızın birlik ve beraberliğini örnek alarak, ortaya koymuş olduğu milli mutabakat anlayışıyla, hareket etmesi bizi çok daha güzel günlere taşıyacaktır. Bunun için bugün sizleri ziyaret ederek sizlerle duygu ve düşüncelerimizi paylaşmak istedik. İnşallah ülkemizin ve milletimizin geleceği aydınlıktır” dedi.

“MHP HER ZAMAN ÜLKENİN VE MİLLETİN YANINDA OLMUŞTUR”
“Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurulduğu günden bu güne yarım asırlık şanlı bir tarihi vardır” diyen MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, “ Bayrağımızı ilk olarak Başbuğ Alparslan Türkeş açmış ve Türkiye’nin bekası anlamında hiçbir zaman iç politika malzemesi gütmeksizin önce ülkem vatanım diyerek her zaman ülkesinin ve vatanının yanında olmuştur. Bu tavrı gerek seçimlerde gerekse normal şartlarda hareket etmiştir. Ayrıca kurmuş olduğu Ülkü Ocakları’ndan yetiştirdiği isimlerle de vatanına ve milletine her zaman destek olmuştur. Oralardan yetişen gençlik bugün hala Türkiye’nin önemli kadrolarında görev almaktadır” dedi.

“BAHÇELİ YOL GÖSTERİCİ OLMUŞTUR”
1997 yılında Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatı üzerine bu bayrağı 21 yıldır Dr. Devlet Bahçeli taşımaktadır diyerek sözlerine devam eden Birtürk, “ Sayın Bahçeli bu bayrağı daha ileriye taşımak adına bütün gücüyle mücadele etmektedir. 21 yıldır ülke ne zaman zor durumda kalsa yol gösterici, devlet ve millet menfaatlerinden yana olmuştur. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de bu yönde bir tavır sergilemişti. Son olarak da ülkenin bekasına vurulmak istenen 15 Temmuz darbe girişiminde de devletinin yanında durarak tavrını net bir biçimde göstermişti. Milli mutabakata geçişteki başlangıç noktası 15 Temmuz ve sonrasıdır. 1.5 yıldır MHP ve Genel Başkanı oy kaygısı olmadan milletin değerlerinin yanında olmuştur. Bizlerde elimizde geldiğinde Denizli olarak bütün desteği vermeye çalışıyoruz. Hiçbir zaman genel başkanımızın kararlarını, aldığı insiyatifi sorgulamadık. Neden? 15 yıldır söyledikleri ve gösterdikleri ortaya çıkmıştır. Bunlarda bütün ülkemizce şu anda karşılığını buluyor” diye konuştu. 

 

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER