AK Partili Şahin Tin’den darbe girişiminin 5’inci yıl dönümü mesajı

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 15 Temmuz gecesi hainlerin milli iradeyi yok sayma, ayaklar altına alma girişiminin milletin yazdığı kahramanlık destanıyla büyük bir yenilgiye uğradığını söyledi. Şahin Tin; “15 Temmuz gecesi özgürlüklerimizi esir almak isteyenler, milletimizin destansı mücadelesi karşısında yerle yaksan oldular, hain emellerine ulaşamadılar. Başaramadılar, başaramayacaklar. Türkiye’nin geleceğine pranga vuramayacaklar” dedi.

AK Partili Şahin Tin’den darbe girişiminin 5’inci yıl dönümü mesajı

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 15 Temmuz darbe girişiminin 5’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. Türkiye’nin bekasına savaş açanların kaybetmeye mahkûm olduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin; “Hiçbir ihanet şebekesinin istiklal ve istikbalimizi sarsıntıya uğratmasına fırsat vermedik, vermeyiz. Birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara inat daha çok kenetleneceğiz, daha çok çalışacağız ve daha çok gayret edeceğiz. Her alanda ülkemizi büyütmeyi sürdüreceğiz. İçeriden ya da dışarıdan her kim olursa olsun devletimize başkaldıran alçaklık yapanlara, hainliği kendine yol seçenlere, ülkemizin ilerleyişini durdurmaya çalışanlara asla fırsat vermedik, vermeyeceğiz” dedi.

“MİLLET İRADESİ YOK SAYILAMAZ”

Bundan 5 yıl önce 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara inen, meydanları dolduran Türk milletinin karanlık geceyi cesareti ve mücadelesi ile aydınlattığını belirten Milletvekili Şahin Tin, şunları söyledi: “Milletimiz büyük bir dayanışma örneği sergiledi. Gurur kaynağımız Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içine yuvalanmış hainler, yine milletimizin gücü ve imkânlarıyla alınan tankını, tüfeğini devletine milletine doğrultarak izah edilemez bir alçaklığa imza atmışlardır. Bunun hesabı sorulmakta, bedeli en ağır şekilde ödetilmektedir. Tarihi kahramanlıklarla dolu Anadolu insanı o gece tankın, tüfeğin, silahın karşısına çıplak yumruklarıyla çıkarak, inanılmaz bir zafere imza atmıştır. Darbelerle, cunta hareketleriyle her dönem ülkemizin ayağına çelme takmaya kalkışanlar, değerlerimize saldıranlar 15 Temmuz gecesi bir kez daha milletimizden hak ettikleri dersi almışlardır. Milletimiz, ne 15 Temmuz’u ne de vatanımıza ve bekamıza saldıran bu alçakları unutacaktır.”

“O GECEYİ İLİKLERİME KADAR YAŞADIM”

“O geceyi iliklerime kadar yaşadım” diyen Milletvekili Şahin Tin; “İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Anadolu’nun her bir noktasında hainlerin kalkışması ve darbe girişimi milletimizin eşsiz direnişiyle akamete uğratıldı. Alçakların bu girişiminde en önemli eşiklerden birisi de Denizli ilimizdi. İstiklal harbinde atalarımız topraklarımızı nasıl müdafaa ettilerse bizlerde o gün aynı ruh ve heyecanla milletimiz ile birlikte omuz omuza alçaklara karşı bir direniş sergiledik. Yurt sathında halkımız işgale karşı mücadele verirken bizlerde Denizli ilimiz üzerinden hainlerin organize ettiği kalleş planı Çardak ilçemizde bozduk. Onları ihanet çukurlarına gömdük. Kalkışmanın başladığı ilk saatten millet iradesinin ülke sathına hâkim olduğu vakte kadar sokaklarda, meydanlarda, havalimanında ve hainlerin olduğu her yerde karşılarında durduk. Şer odaklarına ve asker elbisesi giyerek devletin içine sızmış teröristlere geçit vermedik, önlerine geçtik, yollarını kapadık ve çıplak yumruklarımız ile karşı koyduk. Dillerde tekbirler, ellerde bayraklar, camilerden yükselen salalar ve yüreklerdeki vatan aşkı ile milletimiz teröristleri bozguna uğratmayı başardı. Çok şükür Rabbimiz bizi aydınlık bir sabaha kavuşturdu. Bizleri karanlık ve zor geceden aydınlık bir sabaha kavuşturan Rabbimize hamd olsun” diye konuştu.

“BU ŞANLI DESTAN NESİLDEN NESİLE AKTARILACAK”

“Milletimiz 15 Temmuz gecesi ruhunu şeytana satmış müptezellere geçit vermedi ve bundan sonra da asla geçit vermeyecek” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Garbın afakını çelik zırhlı duvarlar sarsa bile iman dolu göğsümüzle hepsini yıkıp geçeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Hakkın vadettiği günlere kavuşmak için inançla ve cesaretle yürümekten asla geri durmayacağız. Tüm saldırıları püskürterek ilerlemeye devam edeceğiz. Türkiye’ye esaret boyunduruğu takmak isteyen kalleşler, feraset sahibi vatanperverlerin bayrak yürekli asil duruşları karşısında yeryüzünden silinmeye mahkûmdur. Milletimizin 15 Temmuz gecesi yazdığı bu şanlı destan, nesilden nesile aktarılacak, gönülden gönüle, dilden dile taşınacaktır. Tarihin altın sayfaları Türk milletinin böylesi kahramanlık hikâyelerini yazmaya devam edecek” şeklinde ifade etti.

“15 TEMMUZ'UN RÖVANŞINI ALMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Büyük ihanetin planlayıcıları ve içerideki işbirlikçilerinin oyunlarının devam ettiğini belirten Milletvekili Şahin Tin; “Ekonomiye yönelik operasyonlar, hükümeti yıpratmaya yönelik algı oluşturma çabaları gibi aşağılık yaklaşımlarla büyük oyunu sürdürüyorlar. 15 Temmuz'un rövanşını almaya çalışıyorlar. Maalesef muhalefet de bunların değirmenine su taşımaya devam ediyor. Ama aziz milletimiz ve bu milletin bağrından çıkan AK Parti ve Cumhur ittifakı mensupları her oyunu bozmaya muktedirdir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“HER ZAMAN TEYAKKUZ HALİNDEYİZ”

Maruz kalınan saldırıların Türk milletinin mücadele azmini daha da perçinlediğini vurgulayan Milletvekili Şahin Tin, şunları söyledi: “15 Temmuz bize üstadın şu güzel sözünü hatırlatıyor. Üstad, ‘Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır’ diyor. Nereden saldırırlarsa saldırsınlar söz konusu Türkiye olduğunda biz her zaman millet olarak hep birlikte aynı safta yerimizi almaya, vatan savunmasında hainlerin karşında olmaya, Türk bayrağı gibi dimdik durarak bekamızı dalgalandırmaya kahraman milletimiz ile birlikte devam edeceğiz. Düşmana karşı her zaman teyakkuz halinde olacağız. İstiklal ve istikbalimizin yegâne teminatı aziz milletimizdir. Bizler bu şuur ve inançla mücadeleden asla vazgeçmeden vatanımızı savunmaya, hep bir adım daha ileriye, daha iyiye ve daha mükemmele doğru kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.”

“KAHRAMANLARIMIZI YÂD EDİYORUZ”

Türk milletinin 15 Temmuz’da yazdığı destanın sıradan bir destan olmadığının ve yaşananların da sıradan bir darbe teşebbüsünü bastırma olayı olmadığının altını çizen Milletvekili Şahin Tin; “15 Temmuz’u anlamak için bin yıllık tarihimizi iyi anlamamız gerekiyor. Ülkemize, bayrağımıza, devletimize ve milletimize yönelik düzenlenen en alçak, en sinsi, en kalleş saldırılardan biri olan 15 Temmuz hain darbe girişiminin beşinci yıldönümünde bir yandan aziz milletimizin kazandığı bu muhteşem zaferin sevincini yaşarken, diğer yandan da darbe girişimine karşı göğsünü siper eden ve şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyoruz. Milletimizin verdiği eşsiz mücadeleyi ve yaşanan ihaneti unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER