AK Parti’nin meclisteki milletvekili sayısı yükseldi

İYİ Parti'den geçtiğimiz günlerde istifa eden Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal’ın AK Parti’ye katılmasıyla birlikte, partinin TBMM’deki sandalye sayısı 291’e yükseldi.

AK Parti’nin meclisteki milletvekili sayısı yükseldi

Şubat ayının ortasında İYİ Parti’den istifa eden Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, AK Parti’ye katıldı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısının sonunda Milletvekili Çokal’a AK Parti rozeti taktı. Bolu’nun Dörtdivan, Ağrı’nın Tutak, Dedeli, Muş’un  Karaağaçlı, Sarıpınar Belediye başkanları AK Parti saflarına katıldı.

AK Parti Grup Toplantısı’na katılan AK Parti İl Başkanı Necip Filiz; diğer partilerden AK Parti’ye geçiş yapan milletvekili ve belediye başkanları ile ilgili açıklamalarda bulundu.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın grup toplantılarında AK Parti'nin özel bir yuva olduğunu söylediğini ve burada bölücü yıkıcı olmamak kaydıyla herkesin yer bulabileceğini vurguladığını belirten Başkan Filiz; “Ben de onu temsilen İYİ Parti'den ve diğer partilerden AK Partimize geçen kardeşlerime hayırlı olsun diyorum ve herkesi partimize davet ediyorum. Bilindiği üzere; İYİ Parti’de Antalya Muratpaşa ve Kepez ilçe başkanlarının görevden alınmasıyla 13 Şubat’ta Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal istifa etmişti. Sosyal medya hesabından gece yarısı yaptığı açıklamada Çokal, ‘Yol arkadaşlarım ve şahsım da uzun zamandır değersizleştirmeye ve tacizlere maruz kalmaktadır. Antalya’da kongre sürecine gidilirken, Antalya’nın iki büyük ilçe başkanın görevden alınması da bu durumun bir sonucu olduğu gibi, demokrasi vurgusu yapan bir partinin kendi kongre sürecinde adil ve eşit bir ortamı sağlayamadığının da bir göstergesidir’ diyerek istifa gerekçesini açıklamıştı. Yabancı devletlerin ülke üzerinde oyun ve senaryolarının olduğu ve bu senaryolar karşısında AK Parti saflarında daha faydalı ve etkili olacağına inanan vekil, belediye başkanı ve diğer partililerin ‘dalga dalga’ AK Parti’ye tercih etmeleri önümüzdeki zamanlarda da bu geçişlerin olması sürpriz değildir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211