AKARTÜRK: “DENİZLİ BENİM MEMLEKETİM”

24. Geleneksel Kızılcabölük Kültür, Sanat, Tekstil ve Moda Festivali için Denizli’ye gelen Türk Halk Müziği’nin incisi Bedia Akartürk, Denizli’de tatlı sektörünün öncü ismi olan Hacı Şerif’i ziyaret etti. DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Akartürk; “Denizli benim memleketim. Denizli’yi bir başka severim” dedi.

AKARTÜRK: “DENİZLİ BENİM MEMLEKETİM”

Türk Halk Müziği’nin incisi Bedia Akartürk, 24. Geleneksel Kızılcabölük Kültür, Sanat, Tekstil ve Moda Festivali’nde sahne almak için Denizli’ye geldi. Binlerce kişinin katıldığı konserin ardından Akartürk, Denizli’de tatlı sektörünün öncü ismi olan Hacı Şerif’i ziyaret etti. Akartürk’ü, Hacı Şerif Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Helvacı karşıladı. Hacı Şerif’in Merkez Şubesi’nde gerçekleşen ziyarette Akartürk’e, firmanın özel lezzetleri ve meşhur dondurmalı irmik helvası ikram edildi. Ünlü bir ismi firmalarında ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Hacı Şerif Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Helvacı; “Bizim için büyük bir mutluluk Bedia Hanım’ı firmamızda ağırlamak. Ünlülerimiz firmamıza uğruyorlar. Bizleri de mutlu ediyorlar. Onlara Denizlimizin lezzetlerini tattırıyoruz. Onlar da bu lezzetlerden memnun kalıyorlar” dedi.

“BEN ONLARA HAYRAN KALDIM”
DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Bedia Akartürk ise konser hakkında değerlendirmelerde bulunarak; “Bir rahatsızlık durumum vardı. Kızılcabölük’te sahneye çıkıp, o güzel halkı görünce her şeyimi unuttum. İki buçuk saat türkü söyledim. 5 saat söylesem yine doymayacaktım. O kadar güzel dinlediler ki… Ben onlara hayran kaldım. Onların da beni çok beğendiğini ümit ediyorum” diye konuştu.

“DENİZLİ’Yİ BAŞKA SEVİYORUM”
“Benim Denizli’ye sevgim yıllar önceye dayanıyor” diyen Akartürk, sözlerine şöyle devam etti: “35-40 sene önce başladı bu sevgi. Denizli benim memleketim. Ödemiş, çok yakın. Aynı Ege’nin kokusu. Rüzgar esince aynı kokuyu duyuyoruz. Denizli’yi başka türlü severim. İzmir Radyosu’na yeni girmiştim. Pamukkale Şenlikleri’ne gelmiştik. Denizli’ye orada aşık oldum. Radyoya girip sanatçı olma hevesiyle beraber hakikaten çok sevmişim ki Denizli’yi bu sevgi devam ediyor. Allah’ım sağlık verdiği sürece Denizli’den hiçbir zaman kopamam. Halkımı zaten seviyorum. Denizli’yi başka seviyorum. Denizlili olsun da çamurdan olsun.”

“HACI ŞERİF HER YERDE ÜNÜNÜ SALMIŞ BİR FİRMA”
Denizli’den ayrılmadan önce Hacı Şerif’i ziyaret eden ve özel lezzetlerin tadına bakan Bedia Akartürk; “Şeker denince akla ne gelir? Hacı Şerif sadece Denizli’de değil, her yerde ününü salmış bir firma. Necip Bey’le telefonda çok konuştuk. Necip Bey’in ağabeyi Mithat Bey bizleri ağırladı. Çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER