“AKBABALARIN EMPERYAL HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK”

Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, Türkiye’ye karşı yapılan ekonomik saldırıyı bertaraf edeceklerini belirterek, “Akbabaların emperyal hevesleri kursaklarında kalacak” dedi.

Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, Türkiye’ye karşı yapılan ekonomik saldırı hakkında yazılı basın açıklamasında bulundu. Türkiye sevdalıları olarak, her milli meselede olduğu gibi bu süreçte de koşulsuz şekilde devletin yanında olduğunu belirten Erdoğan,  “Türk milletinin asalet timsali karakteri, bu tazyiki de bertaraf edecek, akbabaların emperyal heveslerini kursaklarında bırakacaktır. Hodri meydan. Batının tüm muhalefetine rağmen müstakil irademizle gerçekleştirdiğimiz 1974 Kıbrıs Harekatı’ndan sonra ABD ambargosuna maruz kalmıştık. Çünkü küresel emperyalizmin denklemi dışına çıkarak yeni bir pozisyon almıştık. Şimdi de aynı ABD’nin, NATO’daki en önemli müttefikine karşı, sadece bir Papaz’dan dolayı mı ambargo hamlesini gündeme getirdiğini sanıyoruz? Papaz perdesinin arkasında çok daha komplike bir mücadelenin olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla yaşanan son süreci, bu mücadelenin bir merhalesi olarak okumak sağlıklı olandır. ‘Papazı verelim’ diyenler, papazla biteceği saflığından kurtulmalıdır” dedi.

“HODRİ MEYDAN”
Ülkenin acımasız bir yaylım ateşiyle karşı karşıya olduğunu kaydeden Erdoğan, “Şunun farkındayız ki, ekonomi üzerinden amansızca bir saldırıyla, acımasız bir yaylım ateşiyle karşı karşıyayız. Ve alenen görünüyor ki, şu an maruz kaldığımız bu finansal saldırıda döviz kozu mermi olarak kullanılmakta. Türkiye sevdalıları olarak, her milli meselede olduğu gibi bu süreçte de koşulsuz şekilde devletimizin yanında kararlılıkla duruyoruz. Türk milletinin asalet timsali karakteri, bu tazyiki de bertaraf edecek, akbabaların emperyal heveslerini kursaklarında bırakacaktır. Hodri meydan” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2018, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193