Akbaş Sosyal Tesisi’nin temeli atıldı

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’in projelerinden biri olan Honaz Belediyesi Akbaş Sosyal Tesisi’nin temel atma töreni yapıldı. Törende konuşan Başkan Kepenek, “Temeli bugün atıyoruz. Açılış 2 Haziran’da” diyerek müjdeyi verdi. 

Akbaş Sosyal Tesisi’nin temeli atıldı

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepğenek, projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Honaz Belediyesi Akbaş Sosyal Tesisi için Akbaş Mahallesi’nde temel atma töreni düzenlendi. Açılışa; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, CHP İlçe Başkanları, mahalle muhtarları, Honazlı ve Akbaşlı vatandaşlar katıldı.

“SÖZÜMÜZÜ TUTMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Törende konuşan Başkan Yüksel Kepenek, ilçeye verdikleri yatırım sözlerini bir bir gerçekleştirdiklerini belirerek; “Bugün büyük bir heyecan içindeyim. Akbaş’a bir söz verdim. Akbaş’a en büyük yatırımın sözünü verdim. Bugün sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu gurur sadece benim değil, tüm Akbaşlıların gururu. Akbaş Mahallemizde sosyal tesis yoktu. Büyük bir ihtiyaç vardı. Bu yeni proje ile birlikte Akbaş Mahallemize hem kapalı pazaryeri olarak kullanılabilecek, hem de düğün, sünnet, mevlid gibi etkinliklerin yapılabileceği, içerisinde taziye evi, mutfak ve büfe türü iş yerlerinin de bulunacağı çok amaçlı sosyal tesisi kazandırıyoruz. Akbaş, bizim için çok önemli bir mahalle. Bu tesisin yer tahsisi için çok uğraştık. Birçok yatırım yaptık. Akbaş’ın ardından Karaçay ve Yokuşbaşı’na da sosyal tesis yapacağız” diye konuştu. 

“TEMEL BUGÜN, AÇILIŞ 2 HAZİRAN’DA”

Belediye olarak hiçbir yere borçlarının olmadığının altını çizen Başkan Kepenek; “Buranın parası hazır. Bankada bekliyor. Tamamen öz kaynaklarımızla yapıyoruz. Belediye olarak borcumuz yok. Öncelik Akbaş’taydı. Önceliği buraya verdik. Bugün temel atıyoruz. 2 Haziran’da da burada açılışımızı yapacağız” dedi.  Konuşmaların ardından kurban kesildi, dualar edildi. Katılımcılar inşaat alanına giderek, sosyal tesisin temelini attı.

TESİS 2 BİN 450 METREKARE ARAZİ ÜZERİNDE İNŞA EDİLECEK

Honaz İlçesi Akbaş Mahallesi’nde 2 bin 450 metrekare arazi üzerinde inşa edilecek Akbaş Sosyal Tesis projesi, bin 750 metrekare toplam kapalı alana sahip olacak. Bu alanın bin 460 metrekarelik kısmı pazaryeri, geri kalan 280 metrekarelik kısmı ise kahvehane, taziye odası, mutfak ve iki adet iş yeri ve tuvaletlerden oluşacak. Sosyal Tesis kapalı alanlarının çevresinde ise çocuk oyun parkı, yeşil alan ve otopark bulunacak. Özel sektörün ve üreticinin yatırımlarını destekleyecek, yaşam ortamlarını iyileştirecek Akbaş Sosyal Tesis Projesi tamamlandığında mahallenin hayat standardına da olumlu katkı sağlayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER