AKÇA’DAN TOPLU KAN BAĞIŞI

Kızılay Denizli Şubesi gezici kan bağış aracının geldiği Akça Şirketler Topluluğu Hacıeyüplü Tesislerinde çalışan personel ile aralarında şirket ve bölüm yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda bağış sever kan verdi. Akça Şirketler Topluluğu çalışanları; kuruluşun çeşitli tesislerde her üç ayda bir geleneksel olarak toplu kan bağışında bulunuyor. 

AKÇA’DAN TOPLU KAN BAĞIŞI

Akça Şirketler Topluluğu, Akça Beton tesislerinde çalışan yönetici ve personel şirket merkezinde mobil Kızılay kan bağış aracında kan bağışında bulundu. Kızılay Denizli Şubesi gezici kan bağış aracının geldiği Akça Beton Hacıeyüplü Tesislerinde çalışan personel ile aralarında şirket ve bölüm yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda bağış sever kan verdi. Akça Şirketler Topluluğu çalışanları kuruluşun çeşitli tesislerde her üç ayda bir geleneksel olarak toplu kan bağışında bulunuyor. 
Bir gelenek olarak yılda birkaç kez Kızılay’a kan bağışında bulunduklarını anlatan, Akça Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Akça, “kan bağışçısı bir yurttaş” olarak kan bağışının önemini anlattı. Erol Akça, “Kan bağışında bulunmak hem sağlık sistemimize destek olmak, hem de insan sağlığı açısından önemli bir uygulama. Biz de şirketler topluluğu olarak Kızılay’a üç ayda bir periyodik bir şekilde, toplu olarak kan veririz. Bu bizim için bir gelenek haline geldi. Amacımız vatana, millete faydalı olmak” dedi.
Öte yandan Kızılay Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu’nun başlattığı “kan bağışı kampanyaları” kapsamında; Denizli’de faaliyet gösteren ve çok sayıda çalışanı bulunan şirketlere “toplu kan bağışı” hizmeti veriliyor. 
 

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER