AKCAN; “ENGELLİLERE POZİTİF AYRIMCILIK YAPIYORUZ”

Denizli’nin Çal İlçesi’nde engelli iki gencin yüzü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Belediye Başkanı Fethi Akcan’ın yaptığı sürprizle güldü. Başkan Akcan, Çalçakırlar Mahallesi’nden Ali Ekber Şahin ile İsabey Mahallesi’nden Özlem Perçin’e tam otomatik tekerlekli akülü sandalye hediye etti.

AKCAN; “ENGELLİLERE POZİTİF AYRIMCILIK YAPIYORUZ”

Denizli’nin Çal İlçesi’nde yaşayan 21 yaşındaki Özlem Perçin ile 20 yaşındaki Ali Ekber Şahin’in bir süredir kullandıkları yarı otomatik tekerlekli sandalyelerin yıprandığını ve sık sık arıza yaptığını duyan Belediye Başkanı Fethi Akcan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle iki gence sürpriz yaptı. Tekerlekli sandalye ile Çal Çakırlar’a giden Başkan Akcan, Ali Ekber Şahin’e tam otomatik tekerlekli sandalyeyi kendisi teslim etti, gönlünü aldı. Sürpriz karşısında büyük sevinç yaşayan Şahin, “Başkanımdan Allah razı olsun. Bu özel günde bana büyük jest yaptı. Çok mutlu oldum” dedi. Ardından belediye ekipleri ile İsabey Mahallesi’ne giden Başkan Akcan, Özlem Perçin’e akülü tekerlekli sandalyeyi teslim etti.

AKCAN; “ENGELLİLERE POZİTİF AYRIMCILIK YAPIYORUZ”

Engellileri her zaman hatırladığının altını çizen Başkan Akcan, “Biz, engelli vatandaşlarımızı sadece Engelliler Günü’nde değil, her zaman hatırlıyoruz. Çocuklara, kadınlara ve engellilere pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Her insan, potansiyel engellidir. Maalesef iş kazaları ve trafik kazalarında her yıl binlerce insanımız engelli olabiliyor. Yerel yönetimler olarak bizlerin ve hükümetlerin engelliler için daha çok çalışması, onların önündeki engelleri kaldırması gerekiyor” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER