“Akıllı Bisiklet Uygulaması” hizmete girdi

Pamukkale Belediyesi, örnek projelerini halkın hizmetine sunmaya devam ediyor. Denizli’de bir ilk olan ‘Akıllı Bisiklet Uygulaması’ düzenlenen törenle açıldı.

“Akıllı Bisiklet Uygulaması” hizmete girdi

Denizli’nin en büyük ilçesi olan Pamukkale Belediyesi, önemli projelere imza atmaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, bir çok vizyon projeyi hayata geçirirken, çevreye duyarlı çalışmalardan olan ‘Akıllı Bisiklet Uygulaması’nı hizmete açtı. Kısa adı ‘PAKBİS’ olan Pamukkale Belediyesi Akıllı Bisiklet Uygulaması, artık bisikletle ulaşım sağlamak isteyenlere hizmet verecek. 8 ayrı noktada 64 bisiklet ve 96 park yeri ile Akıllı Bisiklet Uygulaması özellikle öğrencilerin yoğun olduğu bölgelerde kullanılacak.

Bağbaşı Cevat Akşit Öğrenci Yurdu yanı, Zeytinköy Şiir Otel arkası, Asmalıevler Pekdemir AVM altı, Cumhuriyet Mahallesi İnci Otel yanı, Pamukkale Üniversitesi girişi, Kınıklı Mahallesi Anfi Park üstü ve Pamuk Kafe Üniversite önündeki duraklarda yer alan bisikletler üyelik yapılarak alınacak olan PAKBİS kartıyla, saati 1.5 TL’den kiralanabilecek. www.pakbis.com.tr adresi başta olmak üzere KİOKS’ların olduğu noktalardan para yüklemesi yapılabilecek. Pamukkale Belediyesi Akıllı Bisiklet Uygulaması’nın açılışı PAÜ önündeki durakta Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil, Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Ak Parti eski milletvekili Mehmet Salih Erdoğan’ın da katıldığı törenle açıldı.

“VAADLERİMİZDEN FAZLASINI YAPTIK”

Açılışta konuşan Başkan Gürlesin, 2014-2019 yılları arasında Türkiye’ye örnek bir çok projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, “Bir çok vizyon projemizle birlikte önemli çalışmalar da yaptık. Hem iş adamı kimliğimle hem de 10 Yıllık Özel İdare Başkanlığı tecrübemizle 5 yıllık Pamukkale Belediye kurucu başkanlığı döneminde her kesime dokunan projeler geliştirdik. Akıllı Bisiklet Uygulaması da bunlardan biri. 8 noktada 64 bisiklet ile başlayan bu uygulama gelecekte daha da geliştirilerek devam ettirilebilir. Bu bizim göreve başladığımızdaki vaatlerimiz arasında yer almıyordu ama biz bunu gerçekleştirdik. 61 bin 500 üniversiteli öğrencinin yer aldığı Denizli’de hem zaman kazanımını hem de trafik yoğunluğunun azalmasına katkı sağlayacak olan projemiz gelecekte daha da yaygınlaştırılacaktır. Biz çevreci projelerimiz ile bisiklet kullanımını teşvik etmek için bisiklet yolları da yaptık. Akıllı Bisiklet Uygulaması ile Pamukkale’de önemli bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sistem hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211