AKŞENER KESKİN'İ BİZZAT ARADI, ANCAK…

AKŞENER KESKİN'İ BİZZAT ARADI, ANCAK…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, eski ANAP, DSP, MHP, ve DYP ile AK Parti' ve CHP’de siyaset yapmış, aralarında bürokrat, milletvekili ve bakanların da bulunduğu 300 ismi davet ettiği istişare toplantısının yankıları sürerken, toplantıya davetli olan CHP’nin ağır topu Adnan Keskin’in bu organizasyona katılmadığı ortaya çıktı.

İçlerinde NTV, CNN Türk, DHA gibi medya kuruluşlarının bulunduğu bir çok ulusal kanal CHP’nin ağır topu Adnan Keskin’in Akşener’in toplantısına katıldığı yönünde haberler yaparken, tecrübeli politikacı Keskin’in bu siyasi zirveye katılmadığı ve “kibar bir üslupla” kendisini telefonla arayan Meral Akşener’in bu davetini geri çevirdiği öğrenildi.

KESKİN AKŞENER’İN İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILMADI
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski ANAP, DSP, MHP, ve DYP ile AK Parti' ve CHP’de siyaset yapmış, aralarında bürokrat, milletvekili ve bakanların da bulunduğu 300 isim ile Ankara Çukurambar'da geçtiğimiz günlerde bir  'İstişare Yemeği' düzenledi. Toplantıya aralarında eski Milletvekilleri; CHP’li Adnan Keskin ve Mustafa Gazalcı, ANAP’lı Beyhan Aslan ile MHP’li Salih Erbeyin’in de bulunduğu siyasetin Denizlili 4 ağır topu ile yine Denizlili yüksek bürokrat Ersönmez Yarbay da davet edildi. İyi Parti Lideri Meral Akşener; Adnan Keskin’i bizzat telefonla arayarak İstişare toplantısına davet etti. İçlerinde NTV, CNN Türk, DHA gibi medya kuruluşlarının bulunduğu bir çok ulusal kanal CHP’nin önemli ismi Adnan Keskin’in Akşener’in toplantısına katıldığı yönünde haberler yaparken, tecrübeli politikacı Keskin’in bu siyasi zirveye katılmadığı ve “kibar bir üslüpla” Meral Akşener’in davetini kabul etmediği ortaya çıktı.

KESKİN, “PARTİM CHP’YE ZARAR VERECEĞİ DÜŞÜNCESİYLE BU TOPLANTIYA KATILMADIM”
Adnan Keskin Denizli’den CHP’li Mustafa Gazalcı, ANAP’lı Beyhan Aslan ile MHP’li Salih Erbeyin’in de davetli olduğu İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bu organizasyonuna, yani Ankara’daki İstişare Yemeği’ne katılmadı. Tecrübeli siyasetçi Adnan Keskin Meral Akşener ile TBMM’den bir dostlukları bulunduğunu ancak böyle bir davete katılmasının partisi CHP açısından doğru olmayacağını düşündüğünü söyledi. Keskin, “Böyle bir dönemde; iyi niyetlerle de düzenlenmiş ve ülkenin geleceğine dair ortak akıl arayışları içerisinde de olsa bu tür bir toplantıya katılmamın doğru olmayacağına kanaat getirdim. CHP gibi bir partide önemli görevler üstlenmiş biri olarak bu toplantıda bulunmamın yanlış anlaşılacağını ve partime, CHP’ye zarar vereceğini düşündüm. Burada olmamın ‘Keskin de CHP’den ümidini kesmiş’ açıklamalarına meydan vereceğini ve kasıtlı olarak bu şekilde eleştirilerle bana saldırılacağını da bilen bir politikacıyım. Ben CHP’liyim. Ve ben Meclis İdare Amiri iken iyi ilişkilerimin iyi olduğu Akşener’e de girdiği bu yolda başarılar diliyorum. Daveti için de bir kez daha teşekkür ediyorum. Ancak ben bu toplantıda bulunmadım” dedi.

“CHP İÇİN OLUMSUZ YORUMLARA NEDEN OLACAĞINI DÜŞÜNDÜM”
İstişare yemeğine katılması için kendisine davet geldiğini söyleyen Keskin; “Bu dostluğun doğal uzantısı olarak, değişik partilerdeki siyasilerle görüş alışverişi yapmak için düzenlediği yemeğe katılmam için, bana da çağrıda bulundu. Kendisine teşekkür ettim. Yemeğe katılmadığım halde bazı televizyon ve gazetelerde yemeğe katıldığıma ilişkin haberler çıktı. Bu haberler değişik yorumlara neden oldu. Bazıları katılmadığım için nezaketsizlik yaptığımın değerlendirmesini yaptı. Söz konusu yemeğe katılmam mensubu olduğu Cumhuriyet Halk Partisi için olumsuz yorumlara neden olacağını düşündüm. Partiyi yıpratacağı iddiaları ortaya atılarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne zarar verilmesine meydan veremezdim” diye konuştu.

“BÜYÜK HAKSIZLIKLARA UĞRADIĞIM DÖNEMLERDE BİLE PARTİYİ ZEDELEYİCİ BİR YAKLAŞIMIM OLMADI”
Cumhuriyet Halk Partisi’nde yaklaşık 50 yıllık bir çalışmasının olduğunun altını çizen Keskin, şunları söyledi: “Büyük haksızlıklara uğradığım dönemlerde bile partiyi zedeleyici bir yaklaşımım olmadı. 12 yıl il başkanlığı görevini yürüttüm. 1999’dan 2011 yılına kadar geçen 12 yıllık süreçte, yaşanan 2 milletvekili seçimlerinde Denizli’deki milletvekili adaylarının belirlenmesi için ‘Merkez Yoklaması Yöntemi’ uygulandığı dönemlerde 7 kişilik listede yer almadığım halde partiye küsmedim ve çalışmalara katıldım. Partimin başarısına katkıda bulunmaya çalıştım. Bu partiye genel başkanlık hariç, bütün bürokratik makamlarda görev yapan bir kişi olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkmak, partiye zarar verecek yaklaşımlardan uzak durmak; benim partime karşı ahlak borcumdur. Bu anlayışlarla katılmadım. Yoksa Sayın Meral Akşener’e olan saygımda en küçük bir eksilme yoktur. Toplantının tamamıyla karşılıklı görüş alışverişi yapmaya yönelik olduğunu da biliyorum. Ama bunun basında çıkan haberlerde teyit ettiği gibi benim katılmam halinde; Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir gevşeme, benim Cumhuriyet Halk Partisi’ne karşı mesafeli duruş içerisinde olduğum iddia edilerek, partiye yönelik hırpalama yaklaşıklarına meydan vermemek için katılmadım. Bunun bu şekilde değerlendirilmesini diliyorum. Bütün Denizlili hemşerilerime saygılarımı sunuyorum.”

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER