AKŞENER KESKİN'İ BİZZAT ARADI

AKŞENER KESKİN'İ BİZZAT ARADI

AKŞENER’İN TOPLANTISINA KESKİN DE DAVETLİYDİ, ANCAK KATILMADI
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski ANAP, DSP, MHP, ve DYP ile AK Parti' ve CHP’de siyaset yapmış, aralarında bürokrat, milletvekili ve bakanların da bulunduğu 300 isim ile Ankara Çukurambar'da geçtiğimiz günlerde bir  'İstişare Yemeği' düzenledi. Toplantıya aralarında eski Milletvekilleri; CHP’li Adnan Keskin ve Mustafa Gazalcı, ANAP’lı Beyhan Aslan ile MHP’li Salih Erbeyin’in de bulunduğu siyasetin Denizlili 4 ağır topu ile yine Denizlili yüksek bürokrat Ersönmez Yarbay da davet edildi. İyi Parti Lideri Meral Akşener;  Adnan Keskin’i bizzat telefonla arayarak İstişare toplantısına davet etti. İçlerinde NTV, CNN Türk, DHA gibi medya kuruluşlarının bulunduğu bir çok ulusal kanal CHP’nin ağır topu Adnan Keskin’in Akşener’in toplantısına katıldığı yönünde haberler yaparken, tecrübeli politikacı Keskin’in bu siyasi zirveye katılmadığı ve “kibar bir üslüpla” Meral Akşener’in davetini kabul etmediği ortaya çıktı.

“PARTİM CHP’YE ZARAR VERECEĞİ DÜŞÜNCESİ İLE BU TOPLANTIYA KATILMADIM”
Evet, Adnan Keskin Denizli’den CHP’li Mustafa Gazalcı, ANAP’lı Beyhan Aslan ile MHP’li Salih Erbeyin’in de davetli olduğu İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bu organizasyonuna, yani İstişare Yemeği’ne katılmadı. Keskin, “Böyle bir dönemde; iyi niyetlerle de düzenlenmiş ve ülkenin geleceğine dair ortak akıl arayışları içerisinde de olsa bu tür bir toplantıya katılmamın doğru olmayacağına kanaat getirdim. CHP gibi bir partide önemli görevler üstlenmiş biri olarak bu toplantıda bulunmamın yanlış anlaşılacağını ve partime, CHP’ye zarar vereceğini düşündüm. Burada olmamın ‘Keskin de CHP’den ümidini kesmiş’ açıklamalarına meydan vereceğini ve kasıtlı olarak bu şekilde eleştirilerle bana saldırılacağını da bilen bir politikacıyım. Ben CHP’liyim. Ve ben Meclis İdare Amiri iken iyi ilişkilerimin iyi olduğu Akşener’e de girdiği bu yolda başarılar diliyorum. Daveti için de bir kez daha teşekkür ediyorum. Ancak ben bu toplantıda bulunmadım” dedi.

BEYHAN ASLAN’IN YEĞENİ AK PARTİ İZMİR İL BAŞKAN YARDIMCISI
Meral Akşener’in istişare toplantısında Denizli’den önemli siyasi isimler davetliydi.  Toplantıya bu isimlerden Adnan Keskin katılmazken, katılan isimlerin başında ise eski ANAP Milletvekili ve TBMM Grup Başkan Vekili Beyhan Aslan da vardı. Bu arada MHP eski Milletvekili Salih Erbeyin ve Yüksek Bürokrat Ersönmez Yarbay Akşener’in davetine icabet edenler arasında yer aldı. İyi Parti’nin kuruluş çalışmalarında ismi sık sık geçen Beyhan Aslan’ın, partinin kurucular kurulunda yer almadığı ancak, Genel İdare Kurulu ve Denizli il teşkilatı örgütlenmesi sırasında ön saflarda olduğu gözlendi. 2011 genel seçimleri öncesi AK Parti Milletvekili Aday Adayı başvurusu da bulunan Beyhan Aslan’ın şimdilerde yeni kurulan İyi Parti saflarında yer alması ve isminin ön saflarda anılması dikkat çekiyor. Bu arada eski ANAP’lı Vekil Beyhan Aslan’ın yeğeni Avukat Oğuz Çağlar Aslan ise AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.  Kısacası Denizli politikasının ağır toplarından Beyhan Aslan’ın siyasi manevraları kentte önemli bir politik ayrıntı olarak ilgiyle izleniyor.

MERAL AKŞENER MİTİNGİ’NDE CHP’Lİ ALİ MARIM ANONSU ALKIŞ ALDI..
10 Şubat’ta Denizli’ye gelen ve İyi Parti Denizli İl Binası’nı açan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yağmurlu havaya rağmen coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Pamukkale ilçesi Atalar Mahallesi’ndeki parti il binası önündeki açılışa Akşener’in yanı sıra İzmir Milletvekili Aytun Çıray, kurucu listede yer alan Koray Aydın, İl Başkanı Yasin Öztürk ve Denizlili eski ANAP, DYP ve CHP’liler ile İyi Parti üyeleri katıldı. İl Başkanı Yasin Öztürk, Akşener’e 20 numaralı Denizlispor formasını hediye etti. Alana atlı birlik eşliğinde gelen Meral Akşener, konuşmasında Afrin operasyonuna değindi. Akşener’in mitinginde, meydanda bulunan politik isimler tek tek sayılırken, Denizli eski Belediye Başkanı CHP’li Ali Marım’ın da anonsla selamlanması alkışlarla karşılandı.

NECİP HELVACI NEREYE GİTTİ?
Denizli’nin Hacı Şerif lakaplı ünlü işadamı Necip Helvacı esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu. Son bir haftadır ortalarda gözükmeyen Helvacı’nın nerede olduğu veya nereye gittiği kentte merak konusu haline gelirken, Denizli eski Belediye Başkan Yardımcılarından Zorhan Sancar’ın şu sıralar konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

DİKKAT! BU İSİMLER 26 ŞUBAT’TA DENİZLİ GAZETESİ’NDE
Mustafa Kaya Yazdı; “Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizlili 3 Bakan Yardımcısı; Bilal Uçar, Ahmet Yıldız, Mehmet Karabay, MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, Adnan Keskin, Avukat Haluk Değirmenci, Hasan Oymak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca..” Bu İsimler Ve bu isimlerle ilgili Mini Haber Öyküleri 26 Şubat pazartesi günü Denizli Gazetesi ve www.denizligazetesi.com’da.. Bu Haberler Ve Kulisler Kaçmaz..

MUSTAFA KAYA

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211