AKTEPE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE SONA YAKLAŞILDI

Pamukkale Belediyesi’nin geleceğe yatırım niteliğinde hayata geçirdiği vizyon projelerinden biri olan Aktepe Kültür Merkezi projesinde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Merkezin inşaatının yüzde 80’inin tamamladığını söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bu proje tamamlandığında bölgenin değerine değer katacaktır” dedi.

AKTEPE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE SONA YAKLAŞILDI

‘Pamukkale’de yaşamak bir ayrıcalıktır’ sloganından hareketle başladığı çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, yaptığı her proje ile bu ayrıcalığı göstermeye devam ediyor. Günü birlik, geçici işlerle değil kalıcı eserlerle, sadece bugünü değil yarını düşünerek hareket ettiklerini belirten Başkan Gürlesin, bu yılın Ocak ayında inşaatına başladıkları Aktepe Kültür Merkezi’nin bölgenin birçok ihtiyacını karşılayacağını belirtti.

İnşaatı gezen Başkan Gürlesin, ilçede hayata geçirdikleri vizyon projelerden biri olan Aktepe Kültür Merkezi’nin inşaatının yüzde 80’inin bittiğini bildirdi. 17 Milyon TL’lik bir yatırımla bölgenin ihtiyacı olan bir çok önemli noktaya tek bir merkezle çözüme kavuşturmayı amaçladıklarını belirten Başkan Gürlesin, “İçinde düğün salonu, taziye evi, nikah salonu, sanat galerisi, etüt merkezi, 2 adet çok amaçlı salon, mescit, otopark, fatura ödeme merkezi gibi bölümlerle bölgede yaşayan vatandaşlarımızın bir çok ihtiyacına cevap verecek bir merkez inşa ediyoruz. Ocak ayında inşaatına başladığımız Aktepe Kültür Merkezi’miz hızla yükseliyor ve kaba inşaatının yüzde 80’i tamamlandı. Göreve geldiğimiz günden bugüne 68 mahallemizin tamamına en iyi hizmeti götürürken, rutin işlerimiz yanı sıra, sadece bugün için değil geleceğe ışık olacak, gelecek kuşaklara kalacak vizyon işler yapma derdindeyiz.

Pamukkale’de yaşamak ayrıcalıktır dedik ve yola çıktık. Bu ayrıcalığı tüm mahallelerimizde artık hissediyoruz. Tüm mahallelerimiz tek tek daha da güzelleşiyor. Merkez mahalleler ile kırsal bölgedeki mahallelerimiz arasında hiçbir fark kalmadı diyebiliriz. Aynı bölgede bulunan Dokuzkavaklar Mahallemizde herkesin artık bildiği Pamukkale Belediyesi Semt Polikliniğimiz hizmet vermeye devam ediyor. Bu bizim büyük gurur kaynaklarımızdan birisi idi. Şimdi yine aynı bölgede vatandaşlarımızın birçok ihtiyacını karşılayacak olan Aktepe Kültür Merkezimizde yine geleceğe yaptığımız yatırımlardan biri olacak. Buradaki çalışmalarımızı 2019 yılının ilk ayında bitirmeyi hedefliyoruz. Merkezimizin şimdiden tüm halkımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

AKTEPE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE YOK YOK

Pamukkale Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan Aktepe Kültür Merkezi toplam 10 bin 500 metrekare alan içerisinde olup, 2 bin 500 metrekarelik bir alanda binanın inşaatı hızla yükseliyor.

Merkez içerisinde, Pamukkale Belediyesi’nin en önemli projelerinden olan Sosyal Market 600 metrekarelik bir alanda olacak. 300 metrekarelik spor salonu, 150’şer metrekarelik alanlarda 2 adet çok amaçlı salon, 220 metrekarelik mekanik oda, 650 metrekarelik otopark, 770 metrekarelik arşiv, 135 metrekarelik taziye evi, 30 metrekarelik mescit, 30 metrekarelik fatura ödeme merkezi, 200 metrekarelik nikah salonu, 25 metrekarelik güvenlik ofisi, 50’şer metrekarelik 5 adet dükkan, 110 metrekarelik etüt merkezi, 800 metrekarelik 500 kişilik düğün salonu, 330 metrekarelik teras bahçesi ve bin 250 metrekarelik sanat galerisi ile bölge halkının bir çok ihtiyacına cevap verecek Aktepe Kültür Merkezi’nde çalışmalar hızla devam ediyor.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER