AKUT Denizli, 30 Ağustos’u kutladı 

Arama Kurtarma Derneği, ‘Zeybek’ ile ‘AKUT Kırmızısı’nı buluşturarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

AKUT Denizli, 30 Ağustos’u kutladı 

Arama Kurtarma Derneği (AKUT), 30 Ağustos Büyük Taarruz ‘un 100. yılında bu büyük bayramı çeşitli etkinliklerle kutluyor. Kutlama etkinlikleri çerçevesinde AKUT Denizli ekibi, 10 kadın ve 16 erkek gönüllüsünün katılımı ile özel bir dans gösterisi ve video çekimi gerçekleştirdi.

Dans gösterisi için Pamukkale Halkoyunları Derneği’nden Koreograf Ahmet Kaplan, AKUT Denizli ekibinden gönüllülere verdiği özel eğitim ile destek oldu. Konuya ilişkin açıklama yapan AKUT Denizli Ekip Lideri Cengizhan Öztürk; çocukluklarından beri tutkunu oldukları Zeybek’i, ‘AKUT Kırmızısı’yla buluşturma fikrinin uzun süredir akıllarında olduğunu vurgulayarak; “30 Ağustos Zafer Bayramı’nı bu görsel şölenle anmak bizim için gurur verici. Ayrıca bu dans gösterisi ve çekimleri, milattan sonraki ilk yıllarda, 8-9 büyüklüğünde olduğu tahmin depremlerle tarihe kazınan ve kazı çalışmaları halen devam eden antik kentler Laodikya ve Hierapolis’te yapmaktan ayrıca mutluluk duyduk. Memleketimiz için can kurtarmaya ve atalarımızdan yadigâr değerlerimizi korumaya devam edeceğiz” dedi.

Öztürk, başta emekleri geçen tüm AKUT gönüllüleri olmak üzere; müzik düzenlemesini yapan Bedirhan Diyarbakırlı ve ekibine, PAHOY’dan Koreograf Ahmet Kaplan’a, Foto Cengiz ekibine, Yönetmen Hakan Duran’a ve projenin sponsoru Altıntop Kuruyemiş’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER