Akut’a Pamukkale Belediyesi desteği

Pamukkale Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan Toplantısı’nda, gönüllülük esasına göre çalışan, meydana gelen afet gibi olağanüstü durumlarda canlarını hiçe sayan Arama Kurtarma Derneği’ne (AKUT) destek kararı alınmıştı. Bu karar çerçevesinde Pamukkale Belediyesi ile AKUT arasında protokol imzalandı.

Akut’a Pamukkale Belediyesi desteği

Kurucu bir ilçe belediyesinin belediye başkanı olarak, 5 yılı bile doldurmayan bir belediye başkanı olarak ilçede birçok vizyon projeye imza atan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, yine sadece ilçeye değil bölgeye hizmet edecek önemli bir protokole imza attı. Başkan Gürlesin ve AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı, Pamukkale Belediyesi AKUT Eğitim Parkı ve Toplum Bilinçlendirme Seminer Merkezi olarak kullanılmak üzere Kınıklı Mahallesi, 6007 Sokak, No:5 adresinde bulunan atıl durumda olan park alanı ve içindeki yapının tahsisi ile ilgili protokol imzalandı. 2018 yılının son belediye meclisinde alınan kararla, bu alan Pamukkale Belediyesi ve Arama Kurtarma Derneği’nin (AKUT) işbirliğinde, ortak hizmet projesinin protokolüne imza attılar.

“HÜSEYİN BAŞKANIN VİZYONU İLE EKSİĞİMİZİ KAPATTIK”

Başkan Gürlesin’i ziyaret eden AKUT Denizli ekibi üyeleri, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Daha sonra protokol imza altına alındı. AKUT Başkanı Şalcı, acil afet durumlarında lojistik ve eğitimin şart olduğunu belirterek, Başkan Gürlesin’e teşekkür etti. Şalcı, “Pamukkale Belediyesi ve Hüseyin Gürlesin Bey’e teşekkür ediyoruz. Uzun süredir önemli bir eksiğimizdi. Bu protokolle Hüseyin beyin vizyonu sayesinde önemli bir eksiğimiz kapattık.  Şu an artık bizimde bir yerleşkemiz var. Bu yerleşke bizim için çok önemli. Çünkü arama kurtarma acil durumlarda afetleri yönetebilmek için lojistik ve eğitim şart. Bu yüzden de bu açığımızı kapattık. Bundan sonra bu alanda Denizli ve çevresine çok daha iyi ve kaliteli hizmet vereceğiz. Umuyoruz ki bize ihtiyaç olmayacak. Ama ihtiyaç olduğu zamanda ekibimizin her an hazır olması lazım. Bu protokolle de bu yere sahip olduk. Ve bundan sonra da çok daha hazır bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan da, mutlaka parkımızı ziyaret etmeleri” dedi.

“BİZİM BAKIŞ AÇIMIZ BU”

“Bu protokolün kendisinin ve ekibinin bakış açısını yansıttığını belirten Başkan Gürlesin, “Bu proje ile Vizyonumuzu ortaya koyduğunu düşünüyorum. Belli aralıklarla vurgu yapıyorum. Hiçbir zaman tribünlere oynamadık işte oynamadığımızın da ispatı bu. Derdiniz olursa, bir şeye inanıyorsanız, bir konuda samimiyseniz ve toplumu ilgilendiren konulara öncelik verirseniz işte böyle güzel protokollere imza atarsınız. Hüseyin Gürlesin’in de bakışı bu” dedi. Yaklaşık bir yıldan beri görüşmelere devam edilen bir proje olduğunu ifade eden Başkan Gürlesin, proje için her ayrıntıyı düşündüklerini belirtti.

“BEN GÜZEL BİR PROJEYE İMZA ATTIK”

AKUT’un gönüllük esasına göre çalışan bir dernek olması, kamu yararı gözetmesinin önemli bir etken olduğunu söyleyen Başkan Gürlesin, “Ben güzel bir projeye imza attığımızı düşünüyorum. AKUT kurulduğunda 21 metrekare olan alanları, şimdi Pamukkale Belediyesi’nin tahsis ettiği 2 bin 804 metrekare alanı olan bir yer verildi. Burada eğitimler verilecek. Biliyorsunuz Denizli birinci derece deprem bölgesinde. Zaten bu kararı verirken birçok etkenleri göz önüne aldık. AKUT’un yapmış olduğu hizmetler ortada. Bunlara bakınca böyle güzel bir yerin verilmesi gerektiğini düşündük. Hüseyin Gürlesin olarak ben inandığım için bunun altına imza attım. Hele hele şu bile olabilirdi, şu anda mesela aday değilim. Aday değilken bile ‘şu anda gönül kırgınlığım var’ deyip imza atmayabilirdik. Ama biz o kişi değiliz. Ben şunu söylüyorum. Herkes kendine yakışanı yapar. Hele hele böyle kalıcı eserler bırakmak herkese nasip olmaz. 50 yıllık 100 yıllık belediyelerde dahi böyle bir şey yok. Ama 5 yılı doldurmayan bir belediye başkanı olarak kurucu ilçe belediye başkanı olarak böyle güzel bir projeye imza atmak büyük bir onur kaynağı. Bizde buna imza attığımız için mutluyuz” dedi.

MART AYINDA HİZMETE GİRECEK

“Görev süresinde böyle kalıcı eser yapmak herkese nasip olmaz” diyen Başkan Gürlesin, “İnşallah ihtiyaç olmasın ama insanlarımızın o sıkıntılı anları için eğitimler verilerek hazır olması da en büyük hedefimiz. İnşallah burada okullarımızdaki çocuklarımızı orda ki parka götürüp küçük yaştan itibaren onların bu bilinçle yetiştirilmesini istiyoruz. Bu protokol bu nedenle çok önemli. En geç 10 Mart’a kadar, inşallah mümkünse Şubat’ın sonuna kadar eğitimler başlasın istiyoruz. Bu noktaya gelmesinde emeği geçen herekse çok teşekkür ediyorum. Başta şahsım ve belediye meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum. AKUT yönetim kurulu başkanımıza, AKUT gönüllü arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Pamukkale Belediyesi’nin imzalamış olduğu bu protokol başta Denizli’de ki belediyelere ve diğer belediyelere örnek olacaktır diye düşünüyorum. Birçok belediye başkanı böyle bir protokole imza atmak isteyecektir. Bizde örnek olabilirsek, olacağız diye düşünüyorum ne mutlu bize. İmzalanan bu protokolün Pamukkale Belediyemize ve AKUT derneğimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211