AKUTPARK Eğitim Merkezi hizmete girdi

Pamukkale Belediyesi, tüm Denizli’ye hizmet verecek olan bir projeye daha imza atarak; Pamukkale Belediyesi AKUTPARK Eğitim Merkezi düzenlenen törenle girdi.

AKUTPARK Eğitim Merkezi hizmete girdi

Pamukkale Belediyesi, halkın her kesimine yönelik projelerle dikkat çekerken, kurumlar ile iş birliği konusunda da örnek çalışmalara imza atıyor.

Ocak ayı içinde Pamukkale Belediyesi ile AKUT arasında yapılan protokol gereği Kınıklı Mahallesi, 6007 Sokak, No:5 adresinde bulunan 2804 metrekarelik alana sahip park Pamukkale Belediyesi AKUT Eğitim Parkı ve Toplum Bilinçlendirme Seminer Merkezi olarak kullanılmak üzere devredilmişti.

Kısa sürede yapılan çalışmalarla hazır hale getirilen Pamukkale Belediyesi AKUTPARK Eğitim Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, AK Parti eski milletvekili Mehmet Salih Erdoğan’ın da katıldığı törende konuşan AKUT Denizli Başkanı Abdurrahman Alper Patır, AKUT olarak hayalin gerçekleştiği bir gün yaşadıklarını ifade ederek, “Biz ekip olarak böyle bir yeri hayal ediyorduk. Bu hayalimizi Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile gerçekleştirdik. Bu merkezde Denizli halkının ve toplumumuzun bilinçlendirilmesi için eğitim faaliyetleri yapılacak. Bu mekân sayesinde daha rahat çalışma imkânı bulacağız. Desteklerinden dolayı Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e teşekkür ediyoruz” dedi.

“TOPLUM İÇİN NE GEREKİRSE YAPTIK”

AKUT’un gönüllük esasına göre çalışan bir dernek olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Pamukkale Belediyesi olarak farklı çalışmalarla bakış açışımızı ortaya koyduk. Bu park atıl olarak duruyordu. AKUT ile yapılan uzun görüşmeler sonunda büyük bir ihtiyacı karşılayacak olan Pamukkale Belediyesi AKUT Eğitim Parkı ve Toplum Bilinçlendirme Seminer Merkezi’nin yapılması kararlaştırıldı. Aralık 2018 tarihindeki meclisimizden çıkan karardan sonra devir işlemi yapıldı. Bugün de merkezin açılışını yapmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Denizli 1. derece deprem bölgesi. Allah esirgesin her an bir felaketle karşılaşabiliriz. O zor anlarda neler yapılacağını bilmemiz gerekiyor. Bunun özellikle okullarda öğretilmesi gerektiğini düşünüyoruz. 5. sınıfa başlayan tüm öğrencilerin ama okullarda Pamukkale Belediyesi tarafından yaptırılan konferans salonlarında ama bu merkezdeki eğitimlerle bilinçlendirmek gerekiyor. Biz bu proje ile Pamukkale Belediyesi farkını bir kez daha ortaya koydu. Bu merkezin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

PINAR ÇANKAYA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211