Alacaklılar, “Pamukkale Turizm kapanmasın” dedi!

İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından iflas kararı verilen Denizli’nin ünlü seyahat firması Pamukkale Turizm için ‘Alacaklılar Toplantısı’ gerçekleştirildi. Toplantıda; 462 alacaklıdan 442’sinin “Pamukkale Turizm kapanmasın” dediği öğrenildi.

Alacaklılar, “Pamukkale Turizm kapanmasın” dedi!

Yaşadığı nakit sıkıntısı nedeniyle 27 Ekim 2018’de konkordato talebinde bulunan Pamukkale Turizm için İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından ‘şirketin iflasına’ kararı verilmişti.

Denizlililer ve yolculardan büyük destek alan Pamukkale Turizm ile 462 alacaklı arasında ‘Birinci Alacaklar Toplantısı yapıldı.

462 alacaklıdan katıldığı toplantıda; alacaklıların yüzde 83’ü “Pamukkale Turizm kapanmasın” derken, yüzde 12 çekimser oy kullanıldığı öğrenildi.

Pamukkale Turizm Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye’nin en köklü ulaşım markalarından biri olan Pamukkale Turizm, yaşadığı nakit sıkıntısı nedeni ile 27 Ekim 2018 tarihinde konkordato talebinde bulunmuştu. Olumlu komiser raporu ve olumlu alacaklı görüşlerine rağmen İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi ise, yaklaşık 3 bin 500 kişinin çalıştığı Pamukkale AŞ'nin konkordato talebini reddederek şirketin iflasına karar vermişti. Kamuoyunda şok etkisi yaratan kararın ardından, yolcularından da büyük destek alan marka için tüm alacaklıların katıldığı ‘1. Alacaklılar Toplantısı’ gerçekleşti. Gerçekleşen toplantının neticesinde yüzde 83 oranında alacaklıların şirketin faaliyetinin devamı yönünde oy kullanması ile marka yolculuğuna devam edecek. 462 alacaklıdan 442’sinin ‘Pamukkale Turizm kapanmasın’ dediği toplantıda; yüzde 83 devam, yüzde 12 çekimser oy kullanıldı” denildi.

“FİNANS KURULUŞLARI OLUMSUZ BAKMADI”

Yapılan yazılı açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Finans kuruluşlarının da olumsuz görüş bildirmediği toplantı sırasında şirketin mali durumunu düzeltmek amacı ile hazırladığı konkordato projesi kapsamında, son 2 ay içerisinde şirketin 6 milyon TL kar ile süreci tamamlaması, mali sıkıntısını atlatabileceği yönünde önemli bir gösterge olarak kabul edildi. Seferlerine aynı şekilde devam eden şirket, daha önce İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin verdiği iflas kararının; İstinaf Mahkemesi tarafından bozulmasını ve Konkordato Projesi’nin kabul edilmesini bekliyor.”

MUHAMMET KARAÇAY

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER