ALATAY ELEKTROMOBİL FORUM ÇAMLIK'TA SERGİLENİYOR

ALATAY ELEKTROMOBİL FORUM ÇAMLIK'TA SERGİLENİYOR

Aydem’in sponsor olduğu, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi tarafından tasarlanan Alatay Elektromobil aracı, Denizli Forum Çamlık Alışveriş Merkezi’nde sergileniyor.

Aydem’in sponsor olduğu, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi tarafından tasarlanan Alatay Elektromobil aracı, Denizli Forum Çamlık Alışveriş Merkezi’nde görücüye çıktı. 2016 yılında “Yerli Ürün Teşvik” ödülünü kazanan Alatay Elektromobil aracı, 13 Ağustos Pazar gününe kadar Denizli Forum Çamlık Alışveriş Merkezi’nde sergilenecek. Ziyaretçiler, yerli üretim anlamında büyük bir gurur kaynağı olan Alatay Elektromobil aracını saat 10.00 ve 22.00 saatleri arasında ziyaret edebilecekler. Alatay Elektromobil aracını görmeye gelen ziyaretçiler PAU Atay takımı ile de tanışıp araç hakkında bilgi alabilecekler.

2016 YILINDA “YERLİ ÜRÜN TEŞVİK” DALINDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ ALMIŞTI
2014 yılında çalışmalarına başlanan PAÜ Mühendislik Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi, öğretim üyelerinden ve öğrencilerinden oluşan PAU Atay takımının tasarlamış olduğu Alatay Elektromobil aracı, 2016 yılında TÜBİTAK’ın düzenlemiş olduğu “Efficiency Challenge Electric Vehicle” yarışmasında “Yerli Ürün Teşvik” dalında birincilik ödülünü kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Ayrıca PAU Atay takımı, bu başarısıyla yetinmeyerek Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin sponsorluk desteğiyle geliştirmiş olduğu 2017 model yeni Alatay Elektromobil aracı ile bu yıl da düzenlenecek olan “Efficiency Challenge Electric Vehicle” yarışmasında başarısını sürdürmeyi hedeflemekte. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER