Alayont, başkanlık yarışında "Yeniden varım" dedi

Mimarlar Odası Denizli Şubesi, 15’inci olağan genel kurulunu bu hafta sonu yapılacak. Genel kurul öncesinde basın açıklaması düzenleyen mevcut Başkan Mehmet Serdar Alayont, “Mimara ve mimarlığa dair sorumluluklarının bilincinde olan heyecanlı ‘Birden Bize’ ekibi ile birlikte TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin 15. dönem çalışmalarında görev almak istiyoruz” dedi.

Alayont, başkanlık yarışında "Yeniden varım" dedi

Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nde genel kurul heyecanı yaşanıyor. Mimarlar Odası Denizli Şubesi, 15’inci olağan genel kurulunu bu hafta sonu yapacak. 29 Ocak 2022 Cumartesi günü yapılacak olan 15. olağan genel kurulun ardından ve 30 Ocak 2022 Pazar günü ise yine şubede seçimlere gidilecek. Mevcut Başkan Mehmet Serdar Alayont, genel kurul öncesinde basın açıklaması düzenleyerek, yeniden başkalığa talip olduğunu açıkladı. Mimarlık mesleğinin toplumların kültürel gelişimlerine etki ederek insanlara yön verdiğini ifade eden Başkan Alayont; “Mimarlar Odası, 27 şubesi ve 75 bin üzerinde üyesi ile birlikte kamuoyunda toplumun öncü meslek örgütlerinden biri konumundadır. 1971 yılında temsilcilik ve 1994 yılında şube olan ve bugün itibariyle 720 üyeye sahip olan TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi, ülkemizde olduğu gibi kentte de öncü meslek kuruluşlarından biri olarak bilinmektedir. TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi olarak 15. olağan genel kurul sürecine girmiş bulunmaktayız. Uzun yılların ardından ilk defa yeni şube hizmet binamızda yer alan konferans salonumuzda gerçekleştirecek olduğumuz genel kurulumuzun biz mimarlar ve kentimiz için üretken ve faydalı geçmesini umut ediyoruz. Odamızın 15’nci döneminde ‘Birden Bize’ adıyla bir araya gelmiş olduğumuz ekibimizle birlikte, sizlerin huzurunda, bu hafta sonu yapılacak olan genel kurulumuzda yönetim kuruluna aday olduğumuzu ilan ediyoruz. Mimarlık mesleğimiz, kentimiz ve ülkemiz ile ilgili üretmiş olduğumuz projelerimizi yeni dönemde sizlerin de desteğiyle hayata geçirmeyi istediğimizi bilmenizi istiyoruz. Mimarlık ortamına, kentimize ve meslektaşlarımıza yönelik planlamış olduğumuz projelerimizi hayata geçirmek istiyor; mimara ve mimarlığa dair sorumluluklarının bilincinde olan heyecanlı ‘Birden Bize’ ekibi ile birlikte TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesinin 15.Dönem çalışmalarında görev almak istiyoruz” dedi.

Kongrede 4 isim yarışacak

Mimarlar Odası Denizli Şubesi’nin hizmet binasında yapılacak seçimde 4 adayı yer alacak. Seçimde mevcut Başkan Alayont ile birlikte Özlem Durdu Kabel, Osman Yücel Aysun ve Süleyman Emiroğlu’nun listeleri başkanlık için yarışacak.

Yönetim Kurulu Adayları:

1- M. Serdar Alayont

2- Duygu Yürekli

3- Ceyda Tanrıkulu Karaman

4- Volkan Dayıoğlu

5- Fatoş Özen Dilman

6- Nedim Öz

7- Kadir Çağın

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER