Ali Çetin ile taraftarlar arasında kavga iddiası

TFF 1'inci Lig'e düşen Denizlispor eski Başkanı Ali Çetin ve taraftarlar kavgaya karıştı. Bir restoranda Denizlispor taraftar grubu liderleriyle buluşan Ali Çetin ile 4 taraftar arasında kavga çıktığı öğrenildi. Taraflar birbirinden şikayetçi oldu.

Ali Çetin ile taraftarlar arasında kavga iddiası

İddiaya göre; Denizlispor'un sahipsiz ve yönetimsiz kalması nedeniyle taraftarlar Denizli Büyükşehir Belediyesi önünde toplanarak protesto yapma kararı aldı. Gerçekleşmesi planlanan protesto öncesinde Denizlispor eski Başkanı Ali Çetin, taraftar grubu liderleri Okan K., Soner C., Adem Ö., Murat A.'yı Pamukkale İlçesi Karakurt Mahallesi’nde bulunan bir restorana çağırdı. Taraftarlar, Ali Çetin'in kendilerinden protesto eylemi yapmamaları istediğini ve karşılığında 50 bin lira teklif ettiğini ileri sürdü. Ali Çetin'in teklifini kabul etmemeleri sonrasında kendilerine ağır hakaretlerde bulunduğunu ve tehdit ettiğini ileri süren taraftarlar, Çetin ile kavga etti. Her iki tarafın da alkollü olduğu ileri sürülürken; taraftarlar saldırıya maruz kaldıkları gerekçesiyle Ali Çetin hakkında suç duyurusunda bulundu. Ali Çetin de taraftarlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Denizlispor'un geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurulunda aday çıkmamış ve kulüp ortada kalmıştı. Ali Çetin ve yönetiminin 15 gün içinde kulübü ilgili resmi birimlere teslim etmesi bekleniyor. Taraftar grubu liderleri Okan K., polise verdiği ifadesinde; Denizlispor'da başkan adayı çıkmaması üzerine sessiz protesto eylemi düzenlemeyi planladıklarını, Ali Çetin'in bunu engellemek için kendilerini restorana çağırıp para teklif ettiğini, çıkan tartışmada küfürlü sözler söylediğini ve kendilerini tehdit ettiğini öne sürdü. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER