ALİ KAVAK 2'NCİ ŞİİR KİTABINI ÇIKARTTI

ALİ KAVAK 2'NCİ ŞİİR KİTABINI ÇIKARTTI

Av. Ali Kavak gençlik yıllarından bugüne kadar hatıra defterinde biriktirdiği şiirlerin arasından seçtiği 50 özel şiiri ‘Anı’ adını verdiği kitapta bir araya getirdi.


Ortaokul döneminden sonra Nazım Hikmet Ran’la tanıştığını ve onun şiirlerinden çok etkilenip şiir yazamaya başladığını belirten Av. Ali Kavak, 1964 yılından bugüne dek yazdığı şiirleri hatıra defterinde biriktirdi ve 50 yıllık birikimle 2’nci şiir kitabını çıkarttı. Av. Kavak, 1967 yılında çıkardığı ilk şiir kitabı ‘Sen’in ardından, ikinci kitabına ‘Anı’ ismini verdi. Kitabı hakkında bilgiler aktaran Av. Kavak; “1964 yılında Ankara Polis Koleji’ne başladım. O dönemler şiir yazmaya başladım. Resim de yapıyordum. Ankara’ya gidişimle kitabıma da ismini veren ‘Anı’ şiirini yazdım. 50 yıl sonra 1967 Polis Koleji mezunları ile Eskişehir’de bir gecede bir araya geldik. Ben de arkadaşlarıma anlamlı bir sürpriz yapmak istedim. Kitabı oluşturma düşüncesi bu şekilde ortaya çıktı. Sürprizi bozulmasın diye kimseye söylemedim. Kitap çıkardığımı bütün dostlarıma ve eşime bile o gecede açıkladım. Çok güzel tepkiler aldım” dedi.

 

ÜÇÜNCÜ KİTABIN MÜJDESİNİ DE VERDİ
Şiirlerini paylaşmaya devam edeceğini belirterek üçüncü kitabın müjdesini veren Av. Kavak; “Daha sosyal şiirlerimiz var. Çoğu sosyal konulu şiirleri Anı’ya alamadık. Son dönemlerde yazdığımız şiirleri de toplayarak bir kitap daha çıkarma düşüncem var” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186