ALKIŞLAR BÜYÜKŞEHİR TİYATROSU'NA

ALKIŞLAR BÜYÜKŞEHİR TİYATROSU'NA

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun yeni sezonda sahneye koyduğu “Kamyon” adlı oyun kapalı gişe oynamaya devam ediyor. Oyunu tiyatroseverlerle birlikte izleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'nin kültür ve sanat hayatına zenginlik katmaya devam edeceklerini söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunun yeni sezonda sahnelediği “Kamyon” oyunu ikinci kez sahnelendi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda kapalı gişe oynamaya devam eden Kamyon oyununu Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da vatandaşlarla birlikte izledi. Anadolu’nun farklı yörelerinden ekmek parası için kamyonla yola çıkan insanların, Ege dağlarında mahsur kalmasını anlatan oyun salonu dolduran tiyatroseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Oyunun sonunda sahneye davet edilen Başkan Osman Zolan, oyunu büyük bir keyifle izlediğini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Performanslarıyla büyük alkış toplayan oyunculara çiçek veren Başkan Zolan, özel olarak tasarlanan gerçek kamyon boyutundaki dekora da dikkat çekti.

 

HEDEF 75 BİN SEYİRCİ
Denizli Büyükşehir Belediyesinin geçmişte olduğu gibi sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceğini belirten Başkan Osman Zolan, geçen yıl Büyükşehir Belediyesi tiyatro guruplarının 50 bin seyirciye ulaştığını bu yılki hedeflerinin ise 75 bin olduğunu ifade etti. Başkan Zolan, "Tiyatro gruplarımız şehrimizde genç sanatçıların yetişmesine olanak sağlıyor ayrıca sahnelediği bu güzel oyunlarla Denizlimizin kültür ve sanat hayatına zenginlik katıyorlar" dedi.

ARALIK OYUNLARI
Her hafta sonu saat 20.00'de Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda sahne alan Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu 15 ve 16 Aralık'ta Kamyon oyununu,  10 ve 29 Aralık'ta ise Kahvede Şenlik Var oyununu sergileyecek. Aynı sahne ve saatte oyun oynayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü ise 3, 8 ve 17 Aralık'ta Söz Sende, 9 ve 24 Aralık'ta Buzlar Çözülmeden, 22 Aralık'ta Müsadenle Shakespeare, 23 Aralık'ta ise Töre oyununu oynayacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221