ALKOL VE MADDE BAĞIMLILARI TOPLUMA KAZANDIRILACAK

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkez Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle; AMATEM’de tedavi gören hastaların, kişisel gelişimlerine katkı sağlanması, alkol ve maddeden uzak kalarak topluma uyumlarının kolaylaştırılması amaçlanıyor.

ALKOL VE MADDE BAĞIMLILARI TOPLUMA KAZANDIRILACAK

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkez Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Yapılan protokol ile Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi’nde (AMATEM) tedavi gören hastaların, kişisel gelişimlerine katkı sağlanması, alkol ve maddeden uzak kalarak topluma uyumlarının kolaylaştırılması amaçlanıyor.

Yapılan protokol kapsamında PAÜ AMATEM Birimi’nde tedavisi devam eden kişilere iş arama, iş kurma süreçlerinde ihtiyaç duydukları bilgi ve iletişim yöntemlerini öğrenebilmeleri için Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş Kulübü Liderleri tarafından iş arama becerileri eğitimi verilecek. Kişilerin taburcu olduktan sonra iş hayatına entegrasyonunda kolaylaştırıcı rol alacak olan iş kulübü eğitimleri ile iş arayanlar iş görüşmelerine uygulamalı olarak hazırlanma olanağı bulacaklar. Ayrıca İş Kulübü eğitimlerine katılan firmaların insan kaynakları yetkilileri ile doğrudan bağlantı kurmaları da sağlanmış olacak. Yapılan protokolün ilk eğitimi; 16 katılımcı ile başladı. Eğitimler 4 gün ve 8 oturum halinde PAÜ Hastanesi AMATEM Birimi’nde devam edecek.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER