'ALT YAPI, KALBİ DURDURMADAN YAPILAN AMELİYAT GİBİDİR'

'ALT YAPI, KALBİ DURDURMADAN YAPILAN AMELİYAT GİBİDİR'

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi tarafından düzenlenen ‘Mühendisler Soruyor, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Cevaplıyor’ söyleşisinde mühendislerin sorularını yanıtladı. Söyleşide Denizli’de yürütülen alt yapı çalışmaları hakkında konuşan Başkan Zolan, “Alt yapıyı insan vücudu gibi görmeliyiz. Bu, kalbi durdurmadan yapılan bir ameliyat gibidir” dedi.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Denizli Şubesi tarafından düzenlenen "Mühendisler Soruyor, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan cevaplıyor " söyleşisi, MMO 7.Yıl Konferans Salonu’nda yapıldı. Göreve geldiği günden itibaren gerçekleştirilen projelerin yanında, gerçekleştirmek istedikleri projeleri de mühendis ve mimarlar ile paylaşan Başkan Zolan, “Belediyemizde teknik personel çoğaldıkça mutlu oluyoruz. Yaptığımız işin ağırlığı tekniktir. Denizli hızlı bir değişim sürecinde, büyükşehir sonrasında sadece merkez de değil, tüm şehri Çivril’den tut Çameli’si den Beyağaç’ına kadar her yeri kucaklıyoruz. 62 tane mahallemiz var. 62 tane muhtarımız var, 19 ilçemiz var, 19 belediye başkanımız var, meclis üyelerimiz var, her yere yetişme konusunda gayret ediyoruz. Büyükşehire geçilmeden ön hazırlık yaptık. Şunu ben net olarak soyluyorum, Denizli Büyükşehir’e geçişte çok büyük sıkıntı yaşamadı.” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR’E SIKINTISIZ GEÇTİK”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Büyükşehire geçişte çok kaygılar vardı kafalarda. Özellikle merkezin dışındaki yerlerde. ‘Denizli’den buraya nasıl hizmet gelecek? Omuzlarımıza yük gelecek mi?’ diye soruluyordu. Belde belediyelerin kapatılması vardı. 48 tane belde belediyesi vardı, kimi küçük kimi büyüktü. ‘Acaba buraları nasıl olacak? diye vatandaşların kafasında soru işareti vardı. Biz bunların hepsinin tedbirini önlemini aldık. 30 Mart seçimlerinden sonrada orada birçok güzel işlerin altına imzamızı da attık. Oradaki vatandaşlarımız ‘nereden büyükşehir olduk?’ demiyor. Oradaki hizmetlerden memnunlar, Büyükşehir’deki hizmetler oralara da gidiyor. 2004 Nihat Zeybekci Bakanımız Belediye Başkanı oldu. 2011 yılında bayrağı ondan devraldık. Bugüne kadar başkanlık görevimizi sürdürüyoruz. Yaklaşık 7 yıl oldu. Denizli Belediyesi iken 10 yılda birçok işlere imza attık” diye konuştu.

“DENİZLİ İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan konuşmasına şöyle devam etti: “Merkez’de o alev olan sorunlar hafiflemiş aşağı yukarı çözümlenmişti. Artık Denizli’de park sorunu kalmamıştı. Spor alanları ile ilgili sorun yok idi. Alt yapının ilk örneğini 2008 yılının sonuna doğru başlandı. 2009-2010 da göstermiştik Gazi Bulvarı, İstiklal, Lise, Kayalık, Halk Caddesi gibi böyle bir başlangıçlar yapıldı. Köprülü kavşaklar yapıldığında çok tartışmalar oldu. ‘Gerek var mı? Yok mu? diye söylendi. Denizli’nin Merkezi’ne 10 yılda belirli bir noktaya gelinmiş oldu. Denizli’ye hizmet vermekten mutluyum.  Alt yapıyı insan vücudu gibi görmeliyiz. Tıkandığı zaman bypas yapıyoruz. Yaşan bir kentte alt yapı hizmet vermek kolay değildir. Bu kalbi durdurmadan yapılan bir ameliyat gibidir.”

ŞENEL’DEN ZOLAN’A TEŞEKKÜR
Soru-cevap kısmında mimarlar ve mühendislerin sorularına yanıt veren Başkan Osman Zolan, Denizli’nin daha güzel ve yaşanabilir bir şehir olması için gece gündüz çalıştıklarını sözlerine ekledi. Söyleşinin sonunda İMO Denizli Şube Başkanı Prof. Dr. Şevket Murat Şenel, davetleri üzerine etkinliğe katılan Başkan Zolan`a teşekkür ederek, plaket takdim etti.

MUHAMMET KARAÇAY- DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER