ALTIN KEMERİ KAPTI, İLK DEVECİOĞLU'NU ZİYARET ETTİ

ALTIN KEMERİ KAPTI, İLK DEVECİOĞLU'NU ZİYARET ETTİ

Bu yıl 656’ncısı düzenlenen tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde Başpehlivan olan İsmail Balaban ve kardeşi Turan Balaban, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’nu ziyaret etti.

Kırkpınar’da başpehlivanlığı kazanan İsmail Balaban, Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’nu ziyaret ederek, Honazlı güreşseverler ile buluştu.

Davul zurna eşliğinde coşku içerisinde karşılanan Balaban’ın alnına kesilen kurbanın kanından sürüldü ve yapılan dualar eşliğinde belediye binasına geçti. Edirne dönüşü memleketi Antalya’ya giderken manevi desteğini hep yanında gördüğü Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu’nu ziyaret etmeden geçmek istemediğini belirten İsmail Balaban, bu yıl 656’ncısı düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Başpehlivanlığı kazandığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Balaban, gelecek yıllarda da bu başarısını sürdürmek için çalışacağını belirtti.

“İSMAİL’İ HONAZIMIZ’IN FAHRİ HEMŞERİSİ OLARAK GÖRÜYORUZ”
Başpehlivan İsmail Balaban’ın Honaz’ı ve Honaz Belediyesi’ni ziyaretinden dolayı mutlu olduklarını belirten Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu; “İsmail’i Honazımız’ın fahri hemşerisi olarak görüyoruz.  Kendisi bu yılki güreşlerde tüm rakiplerini yenerek altın kemerin sahibi oldu. İlçemizi ve bizleri ziyareti için teşekkür ediyorum.” dedi. Devecioğlu İsmail Balaban’ı başarısından dolayı tebrik ederek çiçek taktim etti.

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221