AMATÖR SPOR HAFTASI SONA ERDİ

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu koordinesinde yapılan düzenlenen ve kortej yürüyüşüyle başlayan, Amatör Spor Haftası, panel ve bisiklet turu ile sona erdi.

AMATÖR SPOR HAFTASI SONA ERDİ

Amatör sporlara ilgiyi artırmak ve dikkat çekmek için 8-14 Ekim tarihlerinde kutlanan Amatör Spor Haftası geride kaldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu koordinesinde yapılan etkinliklerde amatörler boy gösterdi.  8 Ekim Pazartesi günü sporcular, protokol ve amatör spora gönül verenlerin katıldığı kortej yürüyüşüyle başlayan etkinlikler, hafta boyunca devam etti. AVM’ler ve 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda sportif gösterilerini sergileyen amatör sporcular, izleyenler tarafından alkışlandı.

SPORUN ÖNEMLİ İSİMLERİ PANELDE BULUŞTU
Denizli’nin yetiştirdiği ve önemli başarılara imza atan Milli Atlet Alperen Acet ve Horozkentsporlu Milli Futbolcu Mesude Alayont, Denizlisporlu futbolcu Recep Niyaz ile Süper Lig Hakemi Ümit Öztürk, PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen panelde tecrübelerini paylaştı. Amatörlükten Profesyonelliğe giden yolda hikayelerini paylaşan konuşmacılar panelin sonunda öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. 14 Ekim Pazar günü haftanın son etkinliğinde bisiklet severler şehir içi bisiklet turunda buluştu. Sabah saatlerinde Büyükşehir Belediyesi önünden başlayan tur, Denizli Lisesi – Açıkhava Tiyatrosu -Demokrasi Meydanı – İncilipınar – İstiklal - 15 Temmuz Şehitler Meydanı güzergahında yapıldı.

“AMATÖRLERE DESTEK SÜRECEK”
Amatör sporun konuşulduğu güzel bir haftayı geride bıraktıklarını söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, spor sayesinde toplumda ve özellikle gençlerde milli bir spor kültürünün geliştiğini görmekten mutluluk duyduklarını, amatörlere verilen desteğin her zaman artarak devam edeceğini söyledi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER