Amatör Spor’a kadın aday

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkan Yardımcısı olan Ayşe Sarıkaya, başkanlık yarışında “ben de varım” dedi ve adaylığını açıkladı.

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Haziran ayı içerisinde olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. Denizli ASKF Başkan Yardımcısı olan Ayşe Sarıkaya, adaylığını açıklama üzere Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda basın toplantısı düzenleyerek; başkanlık yarışında “ben de varım” dedi. Spora kadın eli değmesi gerektiğini belirten Sarıkaya; “Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan adaylığımı açıklamak için buradayım. Spor kamuoyu ve kulüplerimizin değişim isteklerine bir ekip ruhuyla cevap verebilmek için, sporda saygı, sevgi, barış ve başarıyı ilke edinen bir anlayışı daimi olarak yerleştirmek, yeşertmek ve yaşatmak için sporun hak ettiği güzel gelecek, ortak akıl bilim ve inançla hizmet etmek istiyoruz. 1987 yılında kurulan federasyonumuzu, kurulduğu tarihten bugüne kadar geçen 33 yıl süre boyunca federasyonda ‘kadın’ olarak bir ilke imza atıyoruz. Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı için büyük bir umut ve inançla yola çıkıyorum. 1962 Denizli’de doğdum. Evli ve bir çocuk annesiyim. 35 yıl devlet memurluğu hizmetinde bulundum. 2004-2008 yılları arasında Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda tertip komitesi üyesi olarak, 2008 yılından itibaren ise Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetimlerinde, yönetim kurulu üyesi olarak görevde bulundum. Halen başkan yardımcısıyım” dedi.

“SPORA KADIN ELİ DEĞMESİ GEREKTİĞİNE İNANIYORUM”

Sarıkaya, neden başkanlığa aday olduğunu ise şu sözlerle belirtti: “Çünkü sporu seviyorum. Gençlik yıllarımda sporun değişik dallarında basketbol, voleybol, atletizm gibi amatör olarak spor yaptım. Sporu ve spor yapmayı yaşamımda amaç edindim. Toplumun yarısını oluşturan biz kadınların her alanda olduğu gibi futbol camiasında da olması gerektiğine inanıyorum. Kayserispor Kulübü Başkanı Sayın Berna Gözbaşı’nın adaylığım konusunda manevi destek ve cesaretini hissettim. Amatör sporda adaleti, güzeli, nezaketi, kaliteyi ve fair-play’i sağlamak için amatör spora kadın eli ve emeği değmesi gerektiğine inanıyorum. Topluma hizmet etmeyi seven biriyim. Farklı kanallar aracılığı ile yaptığım hizmeti bir sonraki adıma taşımak istiyorum. Bir kadın olarak cesaretli ve kararlıyım.”

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2020, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193