AMBLEMLER KARIŞTI; İYİ PARTİ İLE ÖDP KAPIŞTI

AMBLEMLER KARIŞTI; İYİ PARTİ İLE ÖDP KAPIŞTI

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Denizli ÖDP İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim-sen üyesi emekli öğretmen Cemal Göktaş’ın cenaze töreninde üzerine örtülen Devrimci Yol amblemli bayrak; İyi Parti Denizli yöneticileri tarafından PKK Bayrağı ile karıştırılınca ortaya enteresan bir siyasi tartışma çıktı.

Tartışma;  İYİ Parti Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk sosyal medyada; “Denizli ve Pamukkale Belediyeleri ne zaman HDP’ye geçti de PKK bayrağı ile cenaze kaldırılan yerde taziye çadırı hizmeti veriyor” şeklinde bir paylaşımda bulununca başladı.

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Denizli ÖDP İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim-sen üyesi emekli öğretmen Cemal Göktaş’ın cenaze töreninde üzerine örtülen Devrimci Yol amblemli bayrak; İyi Parti Denizli yöneticileri tarafından PKK Bayrağı ile karıştırılınca ortaya enteresan bir siyasi tartışma çıktı. Tartışma;  İYİ Parti Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk sosyal medyada; “Denizli ve Pamukkale Belediyeleri ne zaman HDP’ye geçti de PKK bayrağı ile cenaze kaldırılan yerde taziye çadırı hizmeti veriyor” diye paylaşımda bulununca başladı.

Ardından İYİ Parti İl Başkanı Öztürk’ün paylaşımı internet haber siteleri ve medya organlarında haber oldu. “Denizli’nin Pamukkale İlçesinde Uçancıbaşı Mahallesi’nde Denizli Valiliği arkasında taziye çadırı kuran Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Pamukkale Belediyesi’nin burada ölen birisinin tabutuna PKK paçavrasının örtülmesi infiale yol açtı. İYİ Parti İl Başkanı Yasin Öztürk ile Pamukkale İlçe Başkanı Av. Adem Süpçin olaya çok sert tepki göstererek açıklamalarda bulundular” içeriği ile yayınlanan ve İyi Parti İl Başkanı Yasin Öztürk ile Pamukkale İlçe Başkanı Adem Supçin’in bu cenaze törenini; Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Pamukkale Belediyesi’ni eleştirmek için malzeme yapmaları tepkiyle karşılandı.

Haberle ilgili Özgürlük ve Dayanışma Partisi Denizli il Başkanı Orhun Çoban yazılı bir açıklama yaptı ve sert tepki gösterdi. Çoban, “Denizli’de ÖDP İl Yöneticisi Cemal Göktaş’ın cenazesinde tabutun üzerine asılan Devrimci YOL bayrağı için PKK bayrağı diyerek fotoğrafını paylaşan İYİ Parti Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk ve Pamukkale İlçe Başkanı Adem Süpçin’in paylaşımını haber yapan bazı Denizli basın organları sınıfta kalmıştır” dedi.

DENİZLİ ÖDP: “YAPILAN AÇIKLAMALAR  VE HABERLER PROVOKASYON KOKUYOR”
ÖDP Denizli İl Başkanı Orhun Çoban açıklamasında;  “Bizler İYİ Parti gibi partilerin provokasyon amacıyla neler yapabileceğini biliyoruz. Rusya konsolosluğu diye Hollanda konsolosluğuna yumurta fırlatan dünyadan, Türkiye’den  bihaber bu kişilerin bayrakları karıştırıp paylaşması provokatörlüktür. Bunu sorgulamadan ‘Denizli’de cenaze töreninde PKK bayrağı’ manşetiyle veren Denizli’nin bazı basın yayın organları ise bu provokasyona hizmet etmektedir. Denizli basınının taziye evinin adresini vererek aileyi hedef göstermesi de doğru değildir. İYİ Parti il başkanı Yasin Öztürk’e  ve Pamukkale İlçe Başkanı Adem Süpçin’e akıl fikir, bu provokasyona ortak olan Denizli basınına da gerçek, bağımsız habercilik anlayışı dileriz” dedi.

 

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211