‘Anadolu Masalları Masal Şenliği’ kahramanlarına katılım belgesi

Kent genelinde 23 Nisan 2021 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Anadolu Masalları Masal Şenliği’ni gerçekleştirilen öğretmenlere düzenlenen törenle katılım belgesi verildi.

‘Anadolu Masalları Masal Şenliği’ kahramanlarına katılım belgesi

23 Nisan 2021 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, salgın tedbirleri kapsamında ve çevrimiçi etkinliklerle kutlandı. Denizli’de de 23-30 Nisan 2021 tarihlerinde ilçeler bazında 160 öğretmenin görev aldığı ‘Masal Şenlikleri’ düzenlendi. Okul Öncesi öğrencilerine yönelik çevrimiçi gerçekleştirilen masal şenliklerinde 6 bin 700’den fazla öğrenci ile öğretmen, masallarda buluştu. Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırma Enstitüsü Türk Halk Bili Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Metin Ekici ve ekibi, İl Milli Eğitim Müdürülüğü’nün çalışmalarına destek olarak 19-23 Nisan 2021 tarihleri arasında ‘Anadolu Masalları Türk Dünyasından Masallar’ isimli ilkokul 2. sınıf öğrecilerine yönelik etkinlikler gerçekleştirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, masal anlatıcısı öğretmenlere yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı katılım belgesi verdi. Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen törene; İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin yanı sıra, Şube Müdürü Yavuz Çağlar ve masal anlatıcı öğretmenler katıldı.

“Gönüllü masal anlatıcısı oldular”

Törende konuşan Müdür Ekici; “Anadolu Masalları projesine başladığımızda öğretmenlerimiz büyük ilgi gösterdi. Gönüllü olarak masal anlatıcısı oldular. Bugün il genelinde masal anlatıcı öğretmen sayımız 160’ları buldu. Masallar bizim kültür mirasımızdır. Öğretmenlerimiz de bu mirasın aktarılmasında birer elçidirler. Bizler masallarla büyüdük. Bizden sonraki nesillere de bunu aktarmak büyük önem arz ediyor. Buradan emeği geçen tüm öğretmenlerimi kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER