ANADOLU ROCK VE MEHTER TAKIMI AYNI SAHNEDE BULUŞTU

ANADOLU ROCK VE MEHTER TAKIMI AYNI SAHNEDE BULUŞTU

Denizlili Anadolu Rock Sanatçısı Hurşit Türkay Çakır, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda ‘akustik folk’ konseri verdi. Konserinin son bölümünde Mehter Başı Oğuz Sırlı yönetiminde Fetih 1453 Mehter Takımı’nın da aynı sahnede buluşması farklı görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.

44 yıl önce Barış Manço'nun kendisine hediye ettiği gitarla müzik hayatına başlayan Denizlili Anadolu Rock Sanatçısı Hurşit Türkay Çakır, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda ‘akustik folk’ konseri verdi. Kendi eserlerini ve sevilen müzik eserlerini Anadolu Rock tarzıyla seslendiren Hurşit Türkay Çakır’la konserinin son bölümünde Mehter Başı Oğuz Sırlı yönetiminde Fetih 1453 Mehter Takımı da sahne aldı. Anadolu Rock sanatçısıyla Mehter Takımı’nın aynı sahnede buluşması farklı görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Sanatçı Hurşit Türkay Çakır ve Fetih 1453 Mehter Takımı, konserde iki parçayı da birlikte seslendirdi.  

SAZIM, SÖZÜM, ÖZÜM
Denizli’de yıllardır müzikle uğraştığını birçok festivalde ve etkinlikte sahne aldığını belirten sanatçı Çakır, “Yıllar yılı kendi çizgimde oluşturmaya çalıştığım müzikal anlayışın sonucu ortaya çıkan eserlerimin de yer aldığı konserimi “Sazım Özüm Sözüm” sloganıyla dinleyicilerimize sunduk. Ücretsiz olarak düzenlediğimiz konserimizde günümüz pop müzik anlayışı sonucunda oluşan ve de özellikle kendi öz benliğimizin değerlerini tahrip eden saçma sapan müzik yorumuna inat, akustik çalacağımız şarkıların repertuarını sundum. Konserimizin son 2 şarkısını içeren bölümde, daha önce Denizli’de hiç yapılmamış bir sürprizi seyircilerimiz için gerçekleştirdik. Denizli’de ilk kez bir sahnede Anadolu Rock ve Mehter takımı birlikte konser verdi. İzleyicilerimizde yaptığımız sürprizi çok sevdi” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER