“Anadolu’ya gelen gerçek bozkurtlar sizlersiniz”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 90. yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik; “Atatürk ilçemize trenle geldiği gün karşılayanlarla arasında geçen diyalog sonrası Bozkurt ilçemiz Bozkurt adını almıştır” dedi.

“Anadolu’ya gelen gerçek bozkurtlar sizlersiniz”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 90. yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk tren yoluyla gelirken bozkurt istasyonunda durduruluyor. Tabi o zaman ilçemizin adı Bozkurt değil. Hamidiye ve Mahmudiye Mahallesi’nde yaşayan insanlar Atatürk’ü karşıladı. Çiçeklerini takdim ediyorlar. Onunla sohbet ediyorlar. Orada bir muhabbet ediyor. Atatürk’e o mahalleliler nereden geldiklerini söylüyor. Bulgaristan’dan geldiklerini ve muhacir olduklarını dile getiriyorlar. Atatürk’te o kişilere Orta Asya’dan Anadolu’ya daha sonra Bulgaristan’a Deliorman bölgesine oradan tekrar Anadolu’ya gelen gerçek bozkurtlar sizlersiniz. O gün sonrası ilçemizin adı Bozkurt olarak anılıyor” şeklinde konuştu.

BOZKURT İLÇESİ'NE ATATÜRK MEYDANI

4 Şubatın anlamlı bire gün olduğunu belirten Başkan Çelik;  Bizler de bu çerçevede Bozkurt ilçemize bir Atatürk Meydanı yaptık. Yaklaşık 1900 metrekare alana sahip. O alan artık tören alanı olacak. İstedim ki 4 Şubat’a yetişsin. Pandemiden sonra açılış yapmayı düşünüyoruz. Ama en azından 4 Şubat’a yetiştirdik” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2021, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER