' ' ANALAR AĞLAMASIN' DEDİLER, NEREDEYSE AĞLAMAYAN ANA KALMADI'

' ' ANALAR AĞLAMASIN' DEDİLER, NEREDEYSE AĞLAMAYAN ANA KALMADI'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programına konuk olan CHP İl Eski Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu programda yaptığı açıklamalarda; “FETÖ’yle hayatım boyunca hiçbir zaman işim olmadı. PYD denilen örgütü biz kendi ellerimizle besledik. ‘ Analar ağlamasın’ dediler, neredeyse ağlamayan ana kalmadı” ifadelerine yer verdi.

CHP İl Eski Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Ümit Yakuphan tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu. Başkan Çavuşoğlu program CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Güvenpark’tan başlattığı ve 25 günün ardından İstanbul Maltepe’deki mitingle sonuçlanan ‘Adalet Yürüyüşü’nü değerlendirdi.

“ADALET HERKESİN İHTİYACI OLAN BİR KAVRAM”
Adaletin herkesin ihtiyacı olan bir kavram olduğuna dikkat çeken Başkan Çavuşoğlu; “Gerçekten tarihi bir sürece tanıklık ediyoruz. Ve bu sürecin içerisinde de her zamankinden fazla törpülenen, bir yerlerinden budanarak, küçültülmeye çalışılan ve yok edilerek ortadan kaldırılarak sonuçsuz bırakılmaya çalışılan bir kavramla karşı karşıyayız. Gerçekten adalet kavramıyla karşı karşıyayız. Gerçekten bu adalet kavramı öyle bir kavram ki, bu kavrama herkesin ama herkesin ihtiyacı var. Mevki ve makamlara sahip olmanız, üç gün sonra o adalete ihtiyacı olmayacağınız anlamına gelmiyor. O yüzden ‘adalet’ en son oynanması gereken ve toplumun en küçük kesiminde dahi oynanmaya çalışıldığında sahip çıkılması gereken en büyük kavramlardan bir tanesidir. Bu süreçte Sayın Genel Başkanımızın yirmi beş günde, dünyada emsali görülmemiş bir mesafe kat ederek, sadece ve sadece topluma gerçekten buna ihtiyacımız olduğunu ve buna sahip çıkılması gerektiğini anlatmaktan başka bir amaç taşımayan bir yürüyüş gerçekleştirdi. Bende bu yürüyüşe katıldım ve bu yürüyüş çok demokratik bir yürüyüştü.  Çok şeye tanıklık ettim bu yürüyüş esnasında. İnsanların birbirine olan saygısına tanık oldum” dedi.

“AMACINI ANLAYAMADIM”
Başkan Çavuşoğlu sözlerinin devamında ise şunları aktardı: “Sayın AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu olaya bakış açısı ve söylemleri, bu yürüyüşün masumane bir şekilde bitirilmesi ve hiçbir sıkıntı yaşanmadan sonuca ulaştırılmış olması ile tamamen havada kalmış demektir. Tabi rakip bir partinin Genel Başkanı olması sıfatıyla da bunları da söyleyecektir. Ve gerçekten toplumsal bir ders var aslında içerisinde.  Hiçbir sıkıntı yaşamadan bu yürüyüş bitti. Sayın Valinin yürüyüşe katılan insan sayısının açıklamasında ki amacını anlayamadım. Neden böyle bir topa girdi. Ne gerek vardı? Yani miting alanı belli zaten açıklamaya gerek yoktu.”

“BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLADIR”
Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının bardağı taşıran son damla olduğunu söyleyen Başkan Çavuşuoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Adalet Yürüyüşü gerçekten tarihi bir olaydır. 435 kilometre yürüyorsunuz ve bir tek talebiniz var. O da adil bir ‘adalet.’ Yürüyüşe kim katılsa kapımız açıktı. Sayın Genel Başkanımız amacına ulaştı. Sayın Muharrem İnce en çok eleştirenlerden biriydi ama yürüyüşü en çok coşkulaştıran da yine Muharrem İnce’ydi.”

“FETÖ’YLE HAYATIM BOYUNCA HİÇBİR ZAMAN İŞİM OLMADI”
“2010 Referandumu ile yargıyı siyasallaştırıp FETÖ’cü dediğimiz grubun eline teslim ettik. 2016’da başımıza gelmeyen kalmadı” diyen Başkan Çavuşoğlu; “Balyoz davasında da, Ergenekon davasında da aynı şeyleri söyledik. ‘Birilerinin çıkarı için yargıyı kullanacak olursanız bunun sonu gelmez’ demiştik. FETÖ’yle hayatım boyunca hiçbir zaman işim olmadı. PYD denilen örgütü biz kendi ellerimizle besledik. ‘ Analar ağlamasın’ dediler, neredeyse ağlamayan ana kalmadı” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221