ANEMON OTEL’DEN ERKEN YILBAŞI KUTLAMASI

2019 yılına sayılı günler kalırken, Denizli’nin önemli otelleri arasında yer alan Anemon Denizli Oteli, yılbaşı kutlamasını erkene aldı. 2018 yılına “güle güle” demek isteyen Anemon Denizli Oteli, müşterilerine yönelik kokteyl düzenledi.

ANEMON OTEL’DEN ERKEN YILBAŞI KUTLAMASI

2019’a sayılı günler kaldı. Tüm dünyada ve Türkiye’de olduğu gibi Denizli’de de yılbaşı etkinlikleri için hazırlıklar başladı. Denizli’nin önemli otelleri arasında yer alan Anemon Denizli Oteli, yılbaşı kutlamasını erkene aldı. 2018 yılına “güle güle” demek isteyen Anemon Denizli Oteli, müşterilerine kokteyl verdi. Kokteyle; Anemon Otel İcra Kurulu Üyesi İlker Özyılmaz, Anemon Denizli Oteli Müdürü Mutlu Sarp, Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen,Denizli Tabip Odası Başkanı Dr. Meral Alten, Denizli İhracatçılar Birliği Önceki Dönem Başkanı Süleyman Kocasert,  PAHOY Derneği Başkanı Deniz Semerci, Denizli’deki turizm otel işletmecilerin temsilcileri ve işadamları katıldı.

“2019’DAN DA ÜMİTLİYİZ”
Kokteylde konuşan Anemon Otel İcra Kurulu Üyesi İlker Özyılmaz, 2018 yılının acısı ve tatlısıyla geride kaldığını belirtti. Özyılmaz, “Denizli’de 2018 yılında güzel organizasyonlar geçirdik. Bu organizasyonlarla birlikte Denizli bize çok destek oldu. Teşekkür mahiyetinde Denizli’deki iş adamları, kurumsal firmaların yöneticilerine yeni yıl mesajı vermek, teşekkür etmek ve 2019’un daha güzel geçmesini temennilerimizle beraber onları ağırlamak, tekrar teşekkür etmek amacıyla birlikte olmak istedik. 2018’in son 6’ıncı ayında kolay geçmedi. 2019’dan ümitliyiz. 2019’un daha güzel olmasını diliyoruz. Pazar üzerine çalışıyoruz ve Türkiye’nin dış pazarla ilgili olarak konaklama bazında talepler artmaya başladı. 2019’da hem organizasyon, hem anket, davet organizasyonlarının arttığını şimdiden gözlemliyoruz. Özellikle ben Denizli için söylemek istiyorum. 25 tane kesinleşen organizasyonumuz var. Bu organizasyonlar büyük organizasyonlardır. Salonlarımız kapasiteye istinaden büyük olduğu için yaklaşık 800 – 1000 kişi arası organizasyonlar var. 2019 güzel geçecek, ümitliyiz” diye konuştu.

“GELENEKSEL HALE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”
Düzenlenen kokteyl ile Denizli’de hizmet verdikleri dostlarıyla biraya geldiklerinin altını çizen Anemon Denizli Otel Müdürü Mutlu Sarp, “Biz bunu geleneksel hale getirmeye çalışıyoruz. Diğer şubelerimizde vardı; daha önceki yıllarda yapmıştık. Bu sene de Denizli’deki misafirlerimiz için STK temsilcileri için yapmayı düşünüyoruz. Düşündük ve güzel bir menü de oluşturduk. Misafirlerimizi de davet ettik. Misafirlerimiz de bizi geri çevirmedi. Dolayısıyla misafirlerimizle yıl içerisinde çok iyi çalıştık. Çok yakın ilişkiler kurduk. Dolayısıyla yılsonunda onları burada misafir ederek onları memnun etmeyi düşünüyoruz. Bizim için güzel; özellikle şehir merkezinde tek 5 yıldızlı otel olarak dostlarımızla bize destek veriyor. Onların da desteğiyle hep birlikte otelimizi de güzel bir noktaya getirdik. Ama hepsi bizi tercih eden misafirlerimizin sayesinde oluyor” dedi.

“PAMUKKALE’DE TURİZM ÇEŞİTLENMEYE BAŞLADI”
Denizli’de 2018 yılının turizm açısında iyi geçtiğini belirten DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen,şunları söyledi: “Anemon Otel bize arkadaşlarımızla buluşma fırsatı verdi. Burada STK’ların başkanları, Denizli’de iş dünyasındaki arkadaşlarımızla beraber yeni girerken hep beraber olduk. Umarım yeni yıl önce ülkemize, ailelerimize, şehrimize en iyi şekilde gelir ve 2019 yılını hep beraber mutlu bir şekilde geçiririz. Bugünkü etkinlikte de katılan arkadaşlara, sizlere de teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki yıllarda da hep beraber aynı güzelliklerle buluşmayı ümit ediyoruz. 2018 Denizli’deki turizm açısından baktığımız zaman çok parlaktı. Ülkemiz içinde inanılmaz güzel bir yıl geçti. 2016’da ciddi anlamda turizmle sorunlar vardı; onlar aşıldı. Kasım Ayı’nın sonu ile şehrimize baktığımız zaman 2 milyonu aşan ziyaretçiyle tüm yılların rekorunu kırmış olduk. Yaklaşık 2 Milyon 150 bin kişiyle de Hierapolis Ören Yeri’ndeki ziyaretçi sayılarını bitireceğiz. Gelecek yılki hedeflerimizde mutlaka bunun üstüne koymaktır. Ama şimdiden görüyoruz ki rakamlar en az bunun yüzde 20 üzerine çıkacağımızı gösteriyor. Pamukkale Ören Yeri’nde de çeşitli çalışmalar oluyor. Özellikle gelecek yıl Antik Tiyatro’da kültürel etkinlikleri de görebileceğiz. O da Denizli’nin kültürel yapısına ciddi anlamda katkı sağlayacak. Vatandaşlarımız orada iyi vakit geçirebilecekler. Gelen misafirlerimiz de oradan çok daha iyi anılarla dönebilecekler. Pamukkale’nin gece ziyaretlerine açılması da bölgenin turizmine katkı sağlayacak. Daha önceki yıllarda olmayan balon turları, yamaç paraşütü, ATV’ler vs. bunların hepsi Pamukkale’de yapılmaya başlandı. Şehrimizde turizm adına çok iyi şeyler oluyor. Umarım daha iyi şeyler olmaya devam eder.”

MUHAMMET KARAÇAY- DOĞAN AKŞİT 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER