Ankara’da Sarayköy rüzgarı esti

Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da düzenlenen Uluslararası Yerel Yönetimlerde 6. Kadın Şurası’nda açılan Sarayköy standında; ilçenin yemeğinden tekstil ürünlerine, tarihinden turizmine kadar birçok kültür envanteri yer aldı.

Ankara’da Sarayköy rüzgarı esti

Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium'da Uluslararası Yerel Yönetimlerde 6. Kadın Şurası yapıldı. Şuraya 18 ülkeden 44 kadın temsilci katılırkan, Sarayköy de şuradaki yerini aldı. Şuraya; Sarayköy’ü temsilen Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ile AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sergül Yağız katıldı. Şurada açılan Sarayköy standında; ilçenin tekstil ürünleri, yemeği, tarihi, turizmi ve kültürel envanteri tanıtıldı. Davetliler tarafından yoğun ilgi gören Sarayköy standında; Başkan Özbaş, ilçeyi tanıttı. Misafirlere ilçenin zenginliklerinden bahseden Başkan Özbaş, ziyaretçilere ilçeyi temsilen hediye dağıttı.

“ANKARA'DA TAM BİR DENİZLİ RÜZGARI ESTİ”

Sarayköy’ü en iyi şekilde ziyaretçilere aktaran Başkan Özbaş, “Yerel Yönetimlerde Kadın Şurası programı kapsamında Denizlimizin ve ilçelerimizin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı standımızı ziyaret ettik. Gelecek kuşaklarımıza aktarmak üzere bizlere emanet edilen yöresel zenginliklerimizle Ankara'da tam bir Denizli rüzgarı esti. Sarayköyümüzü de en iyi şekilde aktarmak için biz de yerimizi alarak ilçemizin kültür envanterini anlattık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER