Ankara’da Tavas rüzgarı esti

Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlediği 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi sona erdi. Zirve kapsamında yerli ve yabancı alım heyetlerinin yanında binlerce kişinin ziyaret ettiği stantlar arasında Tavas Belediye standı, yoğun ilgi gördü. Tavas, baklavası ve kavunuyla zirveye renk kattı.

Ankara’da Tavas rüzgarı esti

Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) Cumhurbaşkanlığı himayesinde ATO Congressium'da gerçekleştirilen 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi sona erdi. Zirve kapsamında Avusturya, İtalya, Gürcistan, Güney Afrika, Ekvador ve Tanzanya'nın da aralarında bulunduğu bazı ülkelerin büyükelçilikleri ile çeşitli belediyeler, oda ve borsalar stant açtı. Stantlarda ülke, bölge ve yörelerin geleneksel ürünleri sergilendi.

TAVAS BELEDİYESİ, ZİRVEYE DAMGA VURDU

Yerli ve yabancı alım heyetlerinin yanında binlerce kişinin ziyaret ettiği stantlar arasında Tavas Belediye standı yoğun ilgi gördü. Türkiye'nin marka yerel ürünlerinin buluştuğu 2.Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi'nde Tavas standında coğrafi işaretli olarak tescillenmiş geleneksel lezzetlerimizden Tavas baklavası, özel aroması ile dikkat çeken ve patent çalışmaları devam eden Tavas kavunu ve ay çekirdeği Ankara ve çeşitli illerden gelen vatandaşlar ile buluştu. 2.Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’ne Tavas baklavası ve kavunuyla renk kattı.

Tavas Belediyesi standında birçok misafir ağırlandı. Önceki dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Önceki Dönem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Önceki dönem Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurul Üyesi Dr. Mehmet Karabay, Ankara AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK ve MYK Üyesi, Yerel Yönetimler Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, ATO Congressium'da düzenlenen 2.Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi'ndeki Tavas Beldiyesi standına ziyarette bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER