ANKARA'DAN GELDİ, DENİZLİ'YE BİRÇOK ESER BIRAKTI

ANKARA'DAN GELDİ, DENİZLİ'YE BİRÇOK ESER BIRAKTI

Yaklaşık 24 yıl Ankara’da iç ve dış dekorasyon ve heykel sanatıyla ilgilenen Ariş Dekor İmalat Müdürü Fuat İşcan, iş nedeniyle Denizli’ye geldi. 6 yıl önce Denizlililerle buluşan İşcan, Merkezefendi İlçesi Selçukbey Mahallesi’nde yer alan ‘15 Temmuz Şehitler Anıtı’nın yanı sıra Denizli’ye birçok eser kazandırdı.
Ariş Dekor İmalat Müdürü Fuat İşcan 30 yıldır heykel sanatıyla uğraşıyor. 24 yıl Ankara’da çalışan İşcan, oğlu Berat İşcan’la birlikte 6 yıldır yaptığı eserlerle Denizli’ye hizmet veriyor. Özel mülklere, belediyelere, esnaflara, park ve bahçelere ve daha pek çok mekana; iç ve dış dekorasyon ile heykel oluşturuyor. Bin 200 metrekare alanda 5 kişilik ekiple önce oluşturulacak heykelin modelini yapıyorlar. Ardından kalıp hazırlayarak içini polyesterle kaplıyorlar. Işıklı, renkli, hareketli her türlü heykeli meydana getiriyorlar. İnce işçilik gerektiren el emeği heykeller boyama işleminin ardından kullanıma hazır oluyor. 

“POLYESTER DAHA UZUN ÖMÜRLÜ”

Meslek edinmek ve heykel oluşturmaktan zevk aldığı için bu işe girdiğini söyleyen Ariş Dekor İmalat Müdürü Fuat İşcan; “30 senedir de bu işi yapıyoruz. Müşterinin isteği doğrultusunda tasarımlarımızı oluşturuyoruz. Müşteriyle diyalog halinde oluyoruz. Modelleri birebir yaptıktan sonra kalıplarını oluşturuyoruz. Polyester kullanmamızdaki amaç; çok daha uzun ömürlü olması. Renk konusunda da oynama yapılabiliyor olması. Fiyat açısından da çok daha uygun” diye konuştu. 

DENİZLİ’YE BİRÇOK ESER BIRAKTI

İç ve dış mekanlara özel tasarım heykeller oluşturan İşcan Denizli’de yaptığı; Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Müftü Ahmet Hulusi Camii ve Külliyesi’nin süsleme işleri, Asri Mezarlık giriş kapısındaki süslemeler, ilçe belediyelerin park ve bahçelerine özel işlemeli banklar, dekoratif çeşmeler, şömineler, masalar, aynalar, duvar ve sütun çitleri, yer döşeme taşları, pergole ve oturma grupları, biblo ve aksesuarlar gibi eserlerle dikkat çekti. 

15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANITI’NI DA ONLAR YAPTI

Merkezefendi İlçesi Selçukbey Mahallesi’nde yer alan ‘15 Temmuz Şehitler Anıtı’nı da kendilerinin yaptığını belirten İşcan; “2 aylık bir çalışmanın sonucunda tankı ve heykelleri meydana getirdik. İnce işçilik isteyen bir işti. Heykellerin üzerinde gerçek giysiler kullanıldı. Sonucunun güzel olduğuna inanıyorum” dedi. 

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER