'ANNESİNİN ADINI SONSUZA KADAR YAŞATACAK'

'ANNESİNİN ADINI SONSUZA KADAR YAŞATACAK'

Hayırsever İşadamı Ender Yörükoğlu, Merkezefendi ServergaziMahallesi’nde yenilenecek olan Bilim Sanat Merkezi’ne 800 bin TL yardımdabulundu. Denizli Valiliği’nde düzenlenen protokolle merkezin adı da “ÜlkerYörükoğlu Bilim Sanat Merkezi” olarak değiştirildi.

Vali Dr. Ahmet Altıparmak “Bugün imzaladığımız bir buçukmilyon Türk Lirası proje bedelli protokol ile Denizli Merkezefendi Ülker YörükoğluBilim Sanat Merkezi; Hayırseverimiz Ender Bey’in vereceği 800 bin liralık destekile elden geçirilip dönüşümü sağlanmış ve faaliyete geçmiş olacak. Ender Bey’eçok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bilim Sanat Merkezi’nin yeniden revizyonuna 800 bin TLkatkı koyacak olan İşadamı Enver Yörükoğlu’nun annesi Ülker Yörükoğlu’nunisminin verileceği okula yaklaşık 1 milyon 500 bin lira harcanacak. 2 bin 228metrekarelik okulda 6 derslik 3 laboratuvar olacak.

Okul protokolünde açıklamalarda bulunan Denizli ValisiDr. Ahmet Altıparmak “Denizli’de 6’ncı protokolümüzü yapıyoruz. DenizliMerkezefendi Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi hayırseverimizin katkılarıylaelden geçirilecek ve güzel bir bilim sanat merkezi olarak faaliyete geçecek.Ender Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Çünkü bilim sanat merkezi son dönemdeözellikle büyük bir ihtiyaç ve onların yeteneklerinin kabiliyetleriningeliştirilmesi, baskın olan yetenekleri ile ön plana çıkmalarını sağlamakaçısından fevkalade önemli bir yer. Bu ihtiyacın giderilmesinde emeği geçen tümarkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah bu güzel olay yeni yatırımların birörneği olur” diye konuştu.

“HAYIRLI VE UĞURLU OLMASINI DİLİYORUM”

Türkiye’nin zor dönemden geçtiğinin altını çizen Hayırseverİşadamı Ender Yörükoğlu, “Ülkemizin geçtiği bu zor dönemde herkesin elini taşınaltına koyması gerektiğini düşünüyoruz. Bunun içinde eğitim-öğretimin başladığıbu günlerde böyle bir hizmet etme isteği duyduk. Bu olaya vesile olan baştaSayın Valimize, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve Sayın Turgut Dalaman’a dateşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi. Konuşmalarınardından imzalar atıldı.

“DENİZLİ’DE EĞİTİM-ÖĞRETİM RUTİN OLARAK DEVAM EDECEKTİR”

Protokolün ardından basın mensuplarına açıklamalardabulunan Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli’de yeni eğitim-öğretimyılında herhangi bir aksamanın olmadığını söyledi. Vali Altıparmak “Denizli’deeğitim-öğretim ile ilgili olarak son dönemde yapılan operasyonlar vesilesiylehiçbir sorunumuz yok. Şuanda tam olarak tüm öğrenciler sınıflarında,öğretmenleri başlarında. Zaten kadro fazlalıkları vardı. Bu vesileyle herhangibir aksama olmadı. Denizli’de eğitim-öğretim rutin olarak devam edecektir”ifadelerine yer verdi.

“Z-KÜTÜPHANE İLE İLGİLİ BÜYÜK BİR KAMPANYA BAŞLATTIK”

Öğrencilere yönelik toplumsal bilinci ve sorumluluğuoluşturmaya yönelik çalıştıklarını anlatan Vali Altıparmak, “Bütünöğrencilerimiz toplumsal sorumluluk gereği, çevre bilincinin gereği olarakkatkı sağlayacaklar. Atık yağ ve atık pillerden artık gençler sorumlu.Evlerinden annelerinden alıp okula bırakacaklar. Okul belki geri dönüşümdendolayı ondan üç beş kuruş gelirde elde edecek. Bataryaları toplayacaklar. BuDenizli için fevkalade önemli bir konu. Atık piller ve atık yağlar ciddi birsorun. Bunların öğrencilerde toplumsal bilinç oluşturması önemli olan kısmı.Her bir çocuğun bunun bilincinde olması, piller geri dönüşebilir, Milliekonomiye katkı sağlar. Yağlar hakeza dönüşür. Dönüşmez ise toprağa karışırsa,suya karışırsa ciddi bir kirlilik oluşturur ve bizim geleceğimizi cidditehlikeye sokar. Bunun farkına varılması çok çok önemli. Z-kütüphane ile ilgilibüyük bir kampanya başlattık. İlçe belediyelerimizle protokol yapıyoruz.Kütüphanesiz okul kalmayacak şekilde” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER