Antalya’ya gittiler, dev balıkla döndüler

Denizli’de otomobil sektöründe çalışan Ertan Çetinkaya ve Halil Başbuğ, hafta sonu Antalya’nın Kumluca İlçesi’ne gitti. Adrasan Mahallesi açıklarına balık avına çıkan Çetinkaya ve Başbuğ; Denizli’ye 1.75 boyunda ve 54 kilo ağırlığında ‘akya’ balığıyla döndüler.

Antalya’ya gittiler, dev balıkla döndüler

Volvo Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Ertan Çetinkaya ve Denizli Açık Oto Pazarı’nda galericilik yapan Halil Başbuğ, Antalya’nın Kumluca İlçesi’ne bağlı Adrasan Mahallesi açıklarında balık avına çıktı.

Rehberleri Menderes Yahşi öncülüğünde balık avına çıkan Çetinkaya ve Başbuğ’un oltasına 1.75 boyunda ve 54 kilo ağırlığında ‘akya’ balığı takıldı.

Yakaladıkları balığı yaklaşık 1,5 saatte tekneye alabilen Çetinkaya ve Başbuğ, büyük mutluluk yaşadı.

Yaşadıkları heyecanı anlatan Volvo Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Ertan Çetinkaya; “Deniz kıyısında yaşamadığımız için, bunun verdiği dezavantajla her zaman yapabildiğimiz bir şey değil. Yılda birkaç defa bu tutkunun peşinden koşuyoruz. Bu yıl içerisinde yine birkaç defa büyük balık avına çıkmıştım. Bu sene verimli geçen bir yıl oldu. Bu tutku bir kez daha beni arkadaşımla beraber denizde buluşturdu. Balığın ismi akya, ‘kuzu balığı’ olarak da biliniyor. Hızlı ve avcı bir balık. Sürüler halinde yaşar. 100 kiloya kadar ulaşan bir balık. Antalya Adrasan’a büyük bir balık tutacağımız umuduyla gittik. 54 kiloluk bir balık yakaladık. Benim boyumda bir balık tutmanın büyük heyecanını yaşadık” dedi.

Dev balık ile Denizli’ye dönen Çetinkaya ve Başbuğ, dev balığı çevrelerindekilere dağıttı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER