Araç sahiplerine kışlık bakım uyarısı!

Yaklaşan kış mevsimi öncesi sürücülere araçlarının kışlık bakımlarını yaptırmaları konusunda uyarıda bulunan Toyota Plaza Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Ali Dülger, bakımların ihmal edilmemesi gerekliliğinden söz etti.

Araç sahiplerine kışlık bakım uyarısı!

Mevsim itibariyle hava ve yol şartları değişiyor. Güvenli sürüş için araç kullanıcılarının lastiklerden aküye kadar kapsamlı bir kontrol yaptırarak önlemlerini alması gerekiyor. Havaların soğumasıyla birlikte yağmur, kar, dolu, çamurlu birçok yol şartlarının devreye girmesi araçların servis ve kontrolünü ön plana çıkarıyor. İster hususi ister ticari olsun tüm araçların kış şartlarında güvenli kullanımı için lastik, silecek, akü, klima başta olmak üzere birçok yedek parça ve fonksiyonunun elden geçmesi gerekiyor.

Sürücülere araçlarının kışlık bakımlarının yaptırmaları konusunda uyaran Toyota Plaza Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Ali Dülger; “Havalar artık yavaştan soğumaya başladı. Yazın tatile, bayramlara gezmeye gittik. Arabaların kilometresi arttı. Okullar başladı. Can taşıyoruz. Ailemizden sonra en sevdiğimiz arabalarımız. Halk arasında ben aracımın yağına suyunu bakıyorum deniyor fakat sadece bunlar yeterli değil. Lastik bakımından, antifiriz kontrolü, aküye kadar bunların hepsine A’dan Z’ye bakılması lazım. Özellikle fren hidroliği konusunda halkımız biraz az bilgiye sahip. Fren hidroliği bizim sektörde yaşayan bir malzemedir. Genelde insanlar bunun değişimi öngörmez. Kauçuk malzeme yaşayan malzemedir. Bu malzeme belirli bir kilometrede değişmediği takdirde frene her basıldığında frenin tutma kabiliyeti düşer. Bu sebeple bizler Toyota Yarımca ailesi olarak araç sahiplerini kışlık bakımlarını yaptırmaya servisimize bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER