ARSLAN'DAN ÖZKAN'A ELEŞTİRİ BOMBARDIMANI

ARSLAN'DAN ÖZKAN'A ELEŞTİRİ BOMBARDIMANI

CHP’nin Afrin Operasyonunu destekleyen görüşlerini eleştiren AKP Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın sert sözlerine Meclisteki basın toplantısıyla cevap veren CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, “Kuva-yı Milliye’yi ÖSO ile eşdeğer sayan, CHP tarihinden bihaber olan Cahit Özkan ve AKP kadrolarına Nutuk ve CHP Tarihi okumalarını öneriyorum” dedi. Arslan ayrıca; Cahit Özkan’ın odasına ‘Gençler için Nutuk ve CHP Tarihi’ kitaplarını gönderdi.

CHP’nin Afrin Operasyonunu destekleyen görüşlerini eleştiren AKP Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın sert sözlerine Meclisteki basın toplantısıyla cevap veren CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, “Kuva-yı Milliye’yi ÖSO ile eşdeğer sayan, CHP tarihinden bihaber olan Cahit Özkan ve AKP kadrolarına Nutuk ve CHP Tarihi okumalarını öneriyorum” dedi. Arslan ayrıca; “Cahit Özkan’ın odasına bugün ‘Gençler için Nutuk ve CHP Tarihi’ gönderiyorum. Ağzına geleni konuşan Cahit Özkan, Mersin’in Mut ilçesinde şehit verdiğimiz, CHP yöneticiliği yapmış evladımız Uzman Çavuş Ali Gümüş’ün ailesini arayarak derhal özür dilemelidir” diye konuştu.

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, “Cahit Özkan’ın kahraman ordumuz Balyoz ve Ergenekon kumpaslarıyla sarsılırken, o davalara komutanlarımız aleyhine katıldığını biliyoruz. Denizli’yi FETÖ’nün ticari üssü haline getirenlerin, şimdi FETÖ bağlantısıyla tutuklanıp sonra tahliye edilenler içinde siyasetçilere yakın olanların bağları araştırılmalı. AKP Denizli Milletvekili Cahit Özkan, suçluluk psikolojisi altında, CHP’ye ve milletvekillerimize anlamsız ve dayanaksız suçlamalar yapıyor” dedi.

CAHİT ÖZKAN’I SAĞDUYU VE SAYGIYA DAVET EDİYORUM
Milletvekili Arslan, basın toplantısının ardından yaptığı yazılı açıklamasında da şu ifadelerde bulundu: “Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. İç siyasetin, kavganın ve ayrışmaların değil, ulusal bütünlüğün ve ordumuza koşulsuz desteğin konuşulacağı bir dönemdeyiz. Bir milletvekili, ordusu son derece kritik bir operasyondayken, ailelerimiz cepheden gelecek hayırlı haberi beklerken, millet kenetlenmişken ağzından çıkanı kulağı duymuyor,  CHP’ye verip veriştiriyor. Edep ve ahlak en çok böyle zamanlarda lazım. Tarihte biraz geriye gidersek, aslında her birimizin ailesinin bir üyesinin görüleceği Cumhuriyet Halk Partisi’ne dil uzatarak aslında kendi geçmişinize de dil uzatmış oluyorsunuz.

 Gençliği ‘Her ağzına geleni söylemek, her iftirada bulunup affedilmeyi beklemek’ zanneden Milletvekili Cahit Özkan’ı öncelikle devlet aklına ve sağduyuya davet ediyor; ülkenin kurucu değerlerine saygılı olmaya çağırıyorum.”

GERÇEK KUVA-YI MİLLİYE ALDANMADI, ALDATMADI
Kazım Arslan açıklamalarına şöyle devam etti;  “Cumhuriyet Halk Partisi neredeyse 1 asır önce, Kuvayi Milliye’nin öncü kadrolarını bağrında büyüttü ve o kadrolarla kuruldu. O günden bugüne her konuda ülkesini ve milletine sahip çıktı. Hep ortak yaşamamızın önemini öne çıkaran politika izledi. Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi, otel salonlarında değil, savaş meydanlarında kuruldu. 16 yıllık bir parti değil, asırlık geçmişi olan bir partidir. İktidar gücünü kullanarak, hiç kimse CHP’ye dil uzatamaz. Savaş zamanında dahi Lozan tartışması yapanlar, İnönü Savaşlarının kumandanı, 2. Cumhurbaşkanı İsmet Paşa’nın dehasıyla Lozan’da tüm dünyaya kabul ettirdiği ülkeyi bugün ne hale getirdiklerini düşünmelidir.  Bugün atalarının tarihini bilmeden konuşanlar, Orta Doğu’da geçmişi kanla anılan, kökeni El Kaide’ye dayanan kimi dağınık gruplarla, ÖSO ile işbirliği yapanlar, onları hiç sıkılmadan ‘Kuvayi Milliye’ci ilan edenler, yeni bir aldatılma ve yanılmanın eşiğindedir. Oysa Cahit Özkan’ın tarihten bihaber biçimde ağzına almaya kalktığı Cumhuriyet Halk Partisi kadroları, ne 1919’da ve Kurtuluş Savaşı’nda, ne  Kuvayi Milliye’de, ne ilk Meclis’te, ne de Lozan’da aldanmadı, aldatılmadı, ve milletini aldatmadı!”

CAHİT ÖZKAN ERDOĞAN’IN CÜMLELERİNE ANCAK TAKLA ATTIRIR
CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cümlelerine takla attırıp tekrar etmeyi siyaset sanan Cahit Özkan’a bir tavsiyem var... Haddini aşan sözleri bırak, devleti kurmuş ve büyütmüş, Meclise ve ordusuna başkomutanlık etmiş Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, 2. Dünya Savaşı’nda diplomasi ve askeri deha örneği göstermiş İsmet İnönü’yü, Kıbrıs’a barış getirmiş Bülent Ecevit’i ve CHP tarihini biraz olsun öğren, öyle konuş. Cahit Özkan’ın acilen Atamızın NUTUK’unu okuma zamanı gelmiştir. Cahit Özkan, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya kalkıyor. Bir an evvel gerçek Kuvayi Milliyeci olan CHP tarihini öğrenme vakti gelmiştir.

ÖZKAN VE DİĞER AKP’LİLERİN FETÖ GEÇMİŞİ ARAŞTIRILMALI
Kazım Arslan yazılı açıklamasında ayrıca; “Yalan ve iftira dolu Balyoz ve Ergenekon davaları sırasında mahkemeye komutanlarımız aleyhine katılma dilekçesi veren Cahit Özkan ve onun gibi sesi çok çıkanların FETÖ geçmişi araştırılmalıdır” dedi. Arslan; “FETÖ’nün ‘ticari kaleleri’nden biri haline getirilmiş Denizli’de siyaset-ticaret-tarikat üçgeni kurulurken buna ortak olanların siciline bakılsın, bugün FETÖ’nün arkasından en çok bağırıp çağıranların, ona en çok küfredenlerin birçoğunun zamanında onlarla işbirliği yaptığı açığa çıkacaktır” şeklinde konuştu ve iddialarda bulundu. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER